Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtudnék tanulni spanyolul?

Megtudnék tanulni spanyolul?

Figyelt kérdés
Idén kezdem a spanyolt (9.).Semmi spanyol tudásom nincs még.Sajnos a suliban csak 2 spanyoltanár van tehát az azt jelenti,hogy 2 évfolyam együtt van.Több mint 20+ a létszám,ráadásul heti 3 óránk van.4 év alatt szeretnék középfokú nyelvvizsgát,de min.alapfokút.Ez így sikerülhet?

#nyelv #nyelvvizsga #spanyol #közoktatás #zavaró osztálytársak
2019. szept. 4. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Autodidakta felkészülés mellett az alapfok biztos (szerintem az akár második év végén- harmadik év elején is). A középfok necces, de az is meglehet, de ahhoz mindenképpen emelt óraszám, sok felkészülés és esetleg egy külső segítség (nem okvetlenül magántanár, akár egy egyetemista, vagy felsőbbéves gimnazista) is kellhet. De nyilván ezt nem lehet megmondani, mert nagyon sok függ attól, hogy mit és hogyan tanultok az iskolában, illetve attól is, hogy milyen képességű vagy, valamint milyen a szorgalmad.
2019. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán meg lehet középfokon tanulni 4 év alatt. Sokban múlik rajtad. Az internet tele van gyakorlási lehetőségekkel. Ha odateszed magad, odafigyelsz órákon, gyakorolsz otthon, akkor akár 1 év alatt is. És nem lehet kifogás a 20+ létszám vagy a heti 3 óra se.

4 év alatt kínait is meg lehet tanulni középfokon.

2019. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Én nem tudom,de talán igen,meg pl nemtom esetleg filmek nézése spanyol nyelven, hátha, de ahhoz már talán kéne némi alaptudás; meg pl esetleg skype-os fizetős tanár esetleg szal lehetne jó még neked. Hogy online tartja meg az órát. De amúgy én szal nem értek a nyelvtanuláshoz.
2019. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Angolul beszélek elég jól és szeretem is 14 évesen lett középfokúm.Egyébként a nyelveket nagyon szeretem csak mindenre extra-szuper módon ráparázok,de tényleg nagyon nagyon durván,kb. most úgy saccolom egy hétig nem fogok tudni aludni emiatt.Egyébként valami alkalmazást,módszert könyvet tudtok,amivel autodidakta módon segíthetek magamon?
2019. szept. 4. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:

#1. vagyok.

Javaslom, hogy kezdj el spanyol videósokat követni. Tök mindegy, milyen témában, csak nézd. Könnyebben hozzászoktatod magad a hallás utáni értéshez. A filmek/sorozatok se rosszak ebből a szempontból (bár a videókat hasznosabbnak gondolom), de akkor mindenképpen eredeti spanyol nyelvűt keress, ne amerikai filmeket/sorozatokat spanyolra szinkronizálva, illetve tanulj autodidakta módon szavakat, rengeteg tematikus szótár segíthet ebben.

De a legfontosabb, hogy nyugodj meg :) a spanyol egy gyönyörű nyelv, amit könnyű megszeretni. A nyelvvizsga utáni hajtás közben azért meg ne utáltassa magát veled!

2019. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Esetleg youtubert tudtok ajánlani?
2019. szept. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!