Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezen nyelvek közül melyik a...

Ezen nyelvek közül melyik a nehezebb? Feltudnátok állítani egy listát?

Figyelt kérdés
A nyelvek melyeket szeretnék tanulni mert érdekelbek : Mandarin , Cseh , Koreai , Japán , Horvát , Finn ,Örmény , Török , Ír , Hindi. Akik a nyelvek hasznosságával.jönnének , azok ne is próbálkozzanak. Ha lehet olyanok írjanak akik tanulják/ták/tyák az adott nyelvet. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2019. szept. 20. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ez a lista az angol nyelvet beszélők szempontjából vizsgálja (emiatt több ponton nem értek vele egyet, például a francia szerintem nehéz nyelv), de ad valami eligazítást: [link]
2019. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt az oldalt néztem már első , csak semmi értelme nincs egy magyarnak .
2019. szept. 20. 22:38
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Az írt (gaelic) ismerem valamennyire, szerintem a magyarhoz hasonló nehézségű.
2019. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Én tanultam japánul és ha beszélni akarsz, akkor nagyon knnyű egy magyarnak. Hasonló a kiejtés, a nyelvtan és könnyű a ragozás.

Ha olvasni és írni is akarsz, akkor a koreai is még jöhet, mert hasonló nyelvtanja van (amennyire tudom, azt kevesebbet tanultam) és ABC-t használnak, szval könnyebb írni/olvasni.


A többiről nem tudok. (A mandarin az nagyon nehéz, mert a szavak értelme változik a hanglejtéstől és az olvasás/írásról ne is beszéljünk... viszont nyelvtanilag az a legkönnyebb).

2019. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 lencsefőzelék ***** válasza:
45%

A magyar sem könnyű, nem is sikerült helyesen leírnod, de most az egyszer segítek. Tehát így kellett volna kérdezned:

Ezen nyelvek közül melyik a nehezebb? Fel tudnátok állítani egy listát?

A nyelvek, melyeket szeretnék tanulni, mert érdekelnek: mandarin, cseh, koreai, japán, horvát, finn, örmény, török, ír, hindi. Akik a nyelvek hasznosságával jönnének, azok ne is próbálkozzanak. Ha lehet, olyanok írjanak, akik tanulják/tanulták az adott nyelvet. Válaszaitokat előre is köszönöm! (A tanultyák amúgy mi akart lenni?)

2019. szept. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1 , 2 , 3 a normális választ.
2019. szept. 21. 22:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Na most 2 csoportba lehet foglalni

A latin írású és a nem latin írásuak!

Anyu tud horvátul meg mondta az nem is olyan nehéz mint pl a német (németül is tud)

Szoval a latin közül a legnehezebb szerintem


Ír nyelv mivel Írországban is nagyon kevesen beszélik nehezebb jo anyag forrást találni

Utána jon a cseh ormeny török horvát finn nyelvek (persze szerintem...)


A nem latin írásos nyelvek ról viszont többet tudok!

A legnehezebb a kinai/mandarin 1000 szó aminek 5000 különböző irás jele van mivel sokszor 2 szót ugyan igy kell ki ejteni de le irni teljesen mas hogy van!

Utána jön a hindi és japán! A japan irás nagyon hasonlit a kínaira sőt ugyan azokat a jegyeket tartalmazzák csak az évek alatt kicsit át alakult lényegeben vannak benne nagyon egyszerűbb irás jelek

És a koreai a legkönnyebb! Mind írásilag mind nyelvtanilag sőt olyan könnyű hogy a magyar embernek mar nehéz mivel nagyon egyszerűen beszélnek a köznyelvben

Az írása csak az angol ABC számú karaktert tartalmaz kb 20-24 et!

Igéket nem kell ragozni nincs névelő sem elöljárószó

Egyszerű alany tárgy ige sorrend (persze ott ahogy a Japánban és kinai ban tisztelet meghatározók vannak azaz rangos megszolitások máshogy beszélnek 1 testverrel mint apával tanárral baráttal szerető el ismerőssel kollégával és főnökkel


Szoval az egészből a legnehezebb a kinai mig a legkönnyebb a koreai

Az a közöttiek lehetnek már személyes ízlés szerintiek mert tudod valakinek könnyű valakinek nehéz

De a kinai az egyik tényleg legbonyolultabb nyelv mivel az írása az nagyon bonyolult és összetett!


Koreait azt épp tanulom a kinaiba Japánba meg többször belenéztem és a kinai tényleg szinte mindenhol a legnehezebb nyelvként van feltüntetve!


Az ír pedig azert nehéz mert Írországban is nagyon kevesen beszélik és gondolom nincs olyan jo magyar-ír nyelv könyv... és vannak benne olyan nyelvtani kifejezések amikben a legtöbb indoeurópai nyelvben nincsen! Szoval a latin irasuak közt az ír szerintem a legnehezebb

2019. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
De figyi ne ez alapján döntsd el hogy mit akarsz tanulni, tanuld azt amelyiket a legjobban szeretnéd! Persze gondolom kesobb hasznosítani is akarod én sem azert kezdtem el tanulni mert sok a szabad időm (mert közben tanulok németül és angolul is...😅)
2019. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A tankönyv nem nagy problem , mert tanárnál tanulnám a nyelveket :D . Csak tervezek 3. nyelvet tanulni , pl:. Csehet , és mellé valami ritkábbat.
2019. szept. 24. 07:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Ertem az ugy akkor jó (de ha megteheted az angolt mindenképp azaz alap sőt ha pl nincs most nyelv tanár be írod angolul és már ki is ad 1 csomó nyelvtani cuccot az adott nyelvből) a kínait csak tényleg akkor válaszd ha tényleg el szánod magad azt nem lehet félbe hagyni és nagyon sokáig kell tanulni! Majdnem a Japánnal is ez a helyzet (mivel egyedi bonyolult írásuk van viszont a nyelvtanuk kicsit könnyebb mint a magyar kb angol nyelvtan szinten van)

De talán egy kelet ázsiai nyelv szerintem jobb mivel most nagyon ázsiai láz van itt nyugaton... még talán ismerkedés céljából is jól jöhet 🧐😅

Szoval ha akarsz egy könnyebbet tanulni akkor vagy a koreai vagy a horvát (ha jol tudom ugye a horvát és a cseh is szláv szoval meg lesznek benne a rokon dolgok amitől könnyebb is tanulni)

2019. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!