Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tanul oroszul? / Кто учит...

Bodnarmihaly kérdése:

Ki tanul oroszul? / Кто учит русский? Van-e Önnek lehetősége oroszul beszélni? / Есть ли у Вас возможность по-русски говорить? Orosz vagyok.

Figyelt kérdés

2019. okt. 1. 19:19
 1/10 chtt ***** válasza:
100%

Egyes jó, bár én inkább a "Кто изучает русский язык? / Кто учится русскому языку?" megoldást használnám.

Kettes jó. Lehet még: У вас есть возможность говорить по-русски?

Hármast nem írtál, de az a legkönnyebb, szóval gondolom, megvan: Я русский/русская.

2019. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Кто изучает русский язык? - Az jó.

Кто учится русскому языку? - Nem nagyon jó, mert szó "учится" használnak, amikor iskolában tanulnak.

2019. okt. 1. 22:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Például/ Как учиться русскому языку? Кто учиться русскому языку? Как легко выучить русский язык? С кем можно учить русский язык и т.д.
2019. okt. 1. 22:38
 4/10 chtt ***** válasza:
100%

Ja, mert amikor nyelvet tanulsz pl. felnőttként, akkor nem a _tanul_ szót használod a magyarban sem, mint az iskolában. De ha nem jó, hát nem jó. Ezen nem veszünk össze. Ведь я не русская, только учительница русского языка. :)

- "Кто изучает русский язык? - Az jó.

Kedves tőled, hogy jóváhagytad a megoldásomat, csak azt nem értem, miért kérded, ha egyébként tudod.

Спокойной тебе ночи, дорогой Михаил!

2019. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem az orosz vagyok mondat arra utal, hogy ő tényleg orosz, nem a megoldàsokat vàrta és tudni szeretné van-e valaki aki tanulja az ő nyelvét.
2019. okt. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
100%
Igen, a magyarázat alapján nekem is eszembe jutott (jóval később:), hogy esetleg orosz az illető, bár a neve megtévesztő. Ezzel együtt az ucsitszja akkor sem hibás - noha én is az izucsatyot használnám (és írtam) első körben -, miért ne írhatott volna vissza olyasvalaki, aki iskolában tanulja a nyelvet. Mindegy, én vagyok a hülye, hogy minden orosznak úgy megörülök, hogy rögtön rárepülök és fontoskodni kezdek... :)
2019. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves tőled, hogy jóváhagytad a megoldásomat, csak azt nem értem, miért kérded, ha egyébként tudod. Lehet nem jó kérdést volt, hogy "Ki tanul oroszul?" Már harmadik éve tanulok magyarul.Ki tanul oroszul? Kivel van alkalma magyarul beszélni? Szívesen segítek oroszul. Я бы хотел познакомится с человеком кто изучает русский язык, он помог бы мне с венгерским, а ему с русским.
2019. okt. 2. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Я учу русский язык. (Потому-что я люблю Россию.) У меня есть русский друг, но мы говорим по-английски.

Я хотел бы поговорить с вами. )

Извините за мои ошибки.

2019. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Я учу русский язык. (Потому-что я люблю Россию.) У меня есть русский друг, но мы говорим по-английски.

Я хотел бы поговорить с вами. )

Извините за мои ошибки. Azt jól írtad meg oroszul. Nincs hibád. Jól tudsz oroszul.

Ты хорошо написала по-русски, совсем нет ошибок. Наверно ты хорошо знаешь русский!

2019. okt. 8. 16:02
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: szerintem az orosz vagyok mondat arra utal, hogy ő tényleg orosz, nem a megoldàsokat vàrta és tudni szeretné van-e valaki aki tanulja az ő nyelvét.


Последнее: По-моему, то предложение что он русский на то указывает, что он действительно русский, он не ждёт решения (вопроса), а знать хотел бы если кто-то кто учит его язык. Ügyes vagy.

2019. okt. 8. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!