Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyen az akinek nincsen...

Mit tegyen az akinek nincsen nyelvérzéke?

Figyelt kérdés
így hogyan lehet nyelvvizsgázni?
2010. júl. 15. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos nehezen,vagy éppenséggel sehogy.Nekem volt egy osztálytársam,aki egyszerűen nem tudott németül tanulni,se angolul nem ment neki.Elküldték mindenféle vizsgálatra,mig végül kapott egy papírt,hogy érettségiznie nem kell írásban,de ehelyett duplázik szóbelin.Hát valamivel jobban járt,mert megkaptuk a tételeket és bemagolgatta amennyire tudta,persze ha belekérdezett rá a tanár amikro elakadt,akkor ugyan úgy nem értett semmit,tehát ja...nem nyelvvizsga,de épphogy átrugdosták szóvelin is...
2010. júl. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Bebizonyították már egy párszor, hogy nyelvérzék, mint olyan, nem létezik. Gondolom, ha valaki bebeszéli magának, hogy neki nincs "nyelvérzéke" és nem fog tudni lenyelvvizsgázni, akkor nem is megy majd neki.
2010. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Én meg pomt az ellenkezőjét tudom,de mindegy...
2010. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

"Bebizonyították már egy párszor, hogy nyelvérzék, mint olyan, nem létezik"


Ez nem igaz! Minden szakmához kell érzék.Kivétel nélkül mindegyikhez! Az osztály 70%-a döglődött kémiából én meg röhögve tanultam csináltam.Ugyanaz a tanár tanított engem meg a bukdácsolót is ugyanannyi órában.Ha nem kellene tehetség bármely szakmához akkor nem lennének alkalmatlan emberek hisz mindenki röhögve megtanulná.Nekem az angol nem megy nem is szeretem de a latin nyelvek annál inkább.

2010. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó akkor van nyelvérzék, de az, hogy ide egy bizonyos nyelvet ír, nyilván beszéli is és meg is tanulta, akkor nem mondhatja, hogy nem rendelkezik vele.
2010. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 czibles ***** válasza:

kis korban sokkal fogékonyabbak vagyunk.

és ekkor is van aki még 3évesen se nagyon beszél.

2010. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Én 9 évet tanultam angolt de még most se tudok kommunikálni. Na erre varrjál gombot.

Amúgy mérnökire járok és nem tudom felfogni, hogy minek kell a nyelvismeret? A nyelvészeknek miért nem tanítanak gépészetet vagy elektronikát? Elvégre ők többet használják azokat mint a Mo-n dolgozó mérnök az angol nyelvet. Ezért lesz egy nyelvszak büfészak.

2010. júl. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
utolso ez van a jogászoknál is hiszem mirt kell a nyelvimeret mikor az országban nem angolul v franciául kommunikálnak a jogászok.bíró ügyvéd.ügyész és nekik is kell a diplomához
2010. júl. 16. 00:42
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nylevérzék nagyon is létezik. Ha körülnézek az osztályomban, ugyanaz a tanár tanít minket 6 éve, akkor kezdtük az angolt (8 osztályos gimiben), nekem felsőfokúm van belőle pedig soha nem jártam különtanárhoz és otthon sem tanulok pluszban (mondjuk sok angol honlapot nézegetek a neten), a nyelvtani dolgokat elmagyarázni nem tudnám, de nagyon is megértem és mindig tudom, mi a jó válasz, meg jól is mondom, mások meg a szabályt magolják be és azt próbálják levetíteni több-kevesebb sikerrel... van akinél szerintem még az alapfokú nyelvvizsga is necces lenne, pedig ugyanannál a tanárnl tanulta ugyanannyi órában mint én... magyaráz a tanár mondjuk egy nyelvtant, én első hallásra megértem, és alkalmazom utána helyesen, vannak akik nem tudják felfogni, alkalmazni meg főleg nem, akár hetekkel később sem... és ugyanúgy van nekik elmagyarázva, szóval biztos, hogy valami "érzéken" múlik, ez a nyelvérzék... Az angol mellett franciát tanulunk, én vagyok a legjobb a csoportban és elkezdtem a németet is magamtól, azzal is gyorsan haladok... Pedig amúgy lusta vagyok és az iskolai nyelvórákra semmit nem készülök, csak rámragad amit órán hallok...


Most nem nagyképű akartam ezzel lenni, másban meg én vagyok kevésbé jó, pl. én a matekkal szenvedek és 3-4-es vagyok (igaz, otthon nem gyakorlok rá semmit lustaságból), fizikából sem vagyok jó, a biológiát szinte képtelen vagyok megtanulni.... főleg a biokémiát :D más meg ezekből a tárgyakból simán 5-ös tanulás nélkül, de nyelvből meg rosszabb.


Mindenki másban erősebb és másban gyengébb, a nyelvérzék igenis létezik. Viszont az a véleményem, hogy egy középfokú nyelvvizsgáig kitartó tanulással és szorgalommmal el lehet jutni. A nyelvtan szokott gázosabb lenni, de ott van pl. az ECL nyelvvizsga amin nyelvtani feladatok konkrétan nincsenek. Van pár osztálytársam akiknek abszolút nincs érzékük hozzá, és sok év után is borzalmas hibákat vétenek teljesen alap mondatokban, de kiszenvedtek egy középfokút. A szókincsed legyen nagy, ahhoz nem kell különösebb érzék.

2010. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van az előzőnek, egy középfokút szerintem le tud tenni az, aki szorgalmasan és kitartóan gyakorolja a nyelvet. Nem kell ahhoz semmiféle különleges tudás.


Vegyük pl. a jelenleg talán legnépszerűbb ECL nyelvvizsgát. Négy részből áll:


- olvasott szöveg értése: igazából a szókincsen múlik. erre amúgy nyilván olvasással lehet gyakorolni, olvasni pedig rengeteg lehetőség van, pl. egy csomó könnyített olvasmány, akár 1-es szinttel kezdve, ami gyerekeknek íródott. sokat lehet ezzel fejlődni


- levélírás: ez talán a legnehezebb annak, akinek nincs érzéke, de ezt is lehet gyakorolni, sokat. nem kell levelet írni mindig, hanem csak egyszerű kis szövegeket bármiről, akár esténként, hogy milyen volt a napod, miket csináltál, aztán lehet egyre bonyolítani. ha hadilábon állsz a nyelvtannal, érdemes egyszerűbb, rövid mondatokat írni, amit helyesen le tudsz írni, nem kell bonyolult, többszörösen összetett mondatokat... valamint a levéltémák többsége egy tipikus témáról szól, pl. környezetvédelem, internet, betegségek stb, ezekre jól fel lehet készülni, elsütsz pár sablonmondatot és egy kis körítéssel a 60% már meg is lesz.


- szóbeli: témák, témák, témák... ha máshogy nem megy, hát "magold" be nagyjából a témákat és akkor valamit biztos tudsz mondani.. persze tudom, hogy az a jó ha spontán mondja az ember és nem betanult szöveget, de most pont olyanokról van szó, akinek nincs nyelvérzéke. a szóbelin viszonylag kevesen buknak egyébként


- magnó: na itt buknak a legtöbben általában. itt is a szókincs a fontos, mint a szövegértésnél, meg persze úgy lehet fejleszteni, ha nagyon sokat hallgatsz. tévé, rádió, a kedvenc sorozatod, filmet az adott nyelven, valami olyat nézz, ami még érdekel is, és így biztos odafigyelsz... egyre könnyebben megérted.

2010. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!