Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van szerintetek jövője a...

Van szerintetek jövője a fordításnak, tolmácsolásnak?

Figyelt kérdés
Most német fordítóként dolgozom, de a fordítószoftverek már egyre jobbak, ezért lehet, hogy nem sokáig lesz már szükség emberekre, akik elvégzik ezeket a feladatokat.
2019. okt. 6. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9-es vagyok és pont ugyanezt mondtam én is...
2019. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindannyian hasznos válaszokat adtatok :)
2019. okt. 7. 14:56
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a magyar az a nyelv, amire fordítasz, akkor nyugodt lehetsz: a fordítóprogramok elég sokáig nem fognak korrektül magyarra fordítani.
2019. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Egyre kisebb és sötétebb. 20 év múlva nem lesz emberi műszaki-orvosi-jogi fordítás. A Trans-lang (asszem) fejleszt most magyarokon tesztelve egy bármilyennyelvről-angolonát-bármilyennyelvre jogi szakfordítást.


#1: " Egy szakmai ... szöveget egy ember se könnyen fordít le, ha nem jártas az adott területen" Pont ez az. A műszaki, szakmai fordítás fog kipusztulni másodikként, mert az egyes szakterületek szakkifejezései jól körülírtak. A programok meg fogják ismerni a szöveget, értelmezik a szövegkörnyezetet, és aszerint alkalmazzák az adott kifejezés 20 lehetséges fordításának egyikét. Sokkal több kapcsolatot tud eltárolni egy gép, mint egy ember.


Ráadásul a gépek kapacitása nő, a mesterséges intelligencia, gépi tanulás tör előre. Az idegenvezetői/hétköznapi fordítás hal ki elsőnek. Most még kicsit visítós a minősége, de a Google a nagy nyelvek közt egész kielégítően fordít.


A műfordítás még legalább egy emberöltőig fennmarad.

2019. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!