Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a világ legkönnyebb és...

Melyik a világ legkönnyebb és legnehezebb nyelve, a Magyaroknak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 17. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nincs igazán ilyen

eleinte lehet esetleg szokatlanabb egy nyelv felépítése, de aztán belejön az ember elég hamar, ha megfelelő módszerrel tanulja

mondhatnám, hogy egy flektáló vagy egy izoláló nyelv nehezebb, de inkább csak másabb

meg azonos nyelvcsaládba tartozók is hasonlítanak


de én végeredményben egyáltalán nem mondanám, hogy nekem könnyebb lenne a finn (ami uráli és agglutináló, mint a magyar), mint mondjuk a német

2019. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En finn es magyar is vagyok, es elsonek igazat adok, a finn nekem is nehez volt az elejen, annyiban mondjuk segit, hogy a magyaroknak szinte abszolut nincs akcentusuk, meg az eszteknek is van, pedig elvileg hasonlobb, mint a magyar. Nekem meg a nemet meg a finn, most, hogy mar felsofokon beszelem oket konnyu, en mondjuk az angollal szenvedtem, mert nem elso nyelv volt. Szerintem az elso nyelv, amit a legkorabban kezdesz a legkonnyebb, meg ha nem is tanitjak szinvonalasan, nekem ez volt a nemettel. 4. osztalytol kezdve gyenge tanarom volt, megis mikor meg kellett tanulni igazan nemetul konnyebben ment, mintha 0.-rol kezdenem, pedig sokat aztan tenyleg nem tanultunk az iskolaban (sajnos).
2019. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyekbnt az eszperantot meg a lovarit mondjak a legkonnyebbnek, mindenkinek nem csak a magyaroknak, illetve az angolt az elterjedtsege miatt. Konnyebb tanulni, mivel rengeteg anyag all rendelkezesre, illetve a nyelvtana egy bizonyos szintig konnyu.
2019. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A lovari nagyon nem konnyu...
2019. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen relatív.

Én tanultam ókori nyelveket... hát, van egy-kettő köztük ami elég nehéz kezdetben, de miután megérted a logikáját csak úgy "ragad" rád. Szerintem az összes többi is ilyen lehet. Ha valaki megérti a magyar logikáját szerintem neki az is könnyű. Ismerek olyat is, aki németül nagyon könnyedén megtanult, de az angolt utána kínszenvedésnek élte meg. Mindenkinek más :)

2019. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nagyon könnyű nyelvek az olasz és az ivrit (modern héber). Legnehezebbet nehéz hirdetni, de a kínai tutti közöttük van.
2019. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!