Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A barátnőmnek a lánya? Angolul

A barátnőmnek a lánya? Angolul

Figyelt kérdés
My girlfriend's daughter
2019. okt. 22. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben a "csajod" lánya, akkor igen. Így van vagy daughter of my girlfriend.
2019. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

daughter of my girlfriend.

kifejtenéd,hogy itt az OF mit jelent?


Az OF szót úgy értettem meg az angolban,hogy.

The end of the street.

Of kihat az utcára tehát utca/á(NAK)és akkor visszahat a mondat elejére, hogy vége.


Érthetem így daughter of my girlfriend.

Of my girlfriend (csajomnak)

és akkor kihat ismét a mondat elejére, doughter,lány.

Így akkor csajomnak a lánya

xD lehet kicsit komplikát, de ezt így értelmezem,jó?

2019. okt. 22. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kérdésben írtál, az teljesen jó. Nem csak akkor, ha a csajodról van szó, akkor is, ha egy lány barátról.
2019. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A girlfriend sztem csak "csajként" használható. Személyek esetében nem használunk ofot.
2019. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak csajként használható, legalábbis az amerikai angolban nem. Britet nem tudom.
2019. okt. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Girlfriend általában ‘csajt’ jelent. Néha persze használható sima barátnőként, de ha csak barát, simán mondhatod, hogy ‘friend’. Ha nagyon muszáj részletezni a nemét, akkor ‘female friend’ lenne egy közeli.
2019. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!