Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet helyesen mondatot...

Hogyan lehet helyesen mondatot alkotni angolul?

Figyelt kérdés
Egy példa mondaton hasaltam el. "Tegnap horgászni voltam". Több változatot gondoltam, ez egyszerű múltban kifejezhető. 1.verzió.: I fishing yesterday. Nem jó mert ing szerkezettel present progressive lenne és nem hiszem, hogy múltat is kifejezhet és ing szerkezethez szükséges am/is/are. 2.I am fishing yesterday, ez progressivnek jó lenne de nem egyszerű múlt. 3. I fished yesterday. Ez jó lenne, hiszen -ed szerkezettel alkotjuk az egyszerű múltat. a horgászatnak nincs V2 es alakja, így ed-vel helyes, de a tanárom szerint helytelen a 3-as is. Segítsetek légyszi.

2019. okt. 27. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Jók ezek,érthetőek,nem kell bonyolítani, az angol a legbutább nyelv.
2019. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Az igeidő jó, csak fish szót nem használhatod főigeként. Úgy lenne helyes hogy, I went to fishing yesterday. A go(menni) múlt idejét kell használni
2019. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Bocsánat az előző vagyok a ,,to" nem szükséges úgy lenne jó hogy I went fishing yesterday
2019. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
100%

I went fishing yesterday - tökéletes.

I was fishing yesterday - szintén jó.

I fished yesterday - nyelvtanilag ez sem hibás, bár szerintem annyira nem használt. Ezt angol nyelvterületen élők jobban meg tudnák mondani. (Én sem így használnám:)

A "fish" szót természetesen használhatod főigeként, mivel ige is. - [link]

2019. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Első, olyan jó lenne ha nem írnád oda minden értelmetlenségre hogy jó ez így, ha te magad sem tudsz angolul. Nem, nem jó, nyelvtanilag helytelen, nem segítesz a kérdezőnek aki tanulni akar, és nem is valószínű hogy megértené egy angol. Ha magyarul azt mondom neked hogy tegnap horgász, nem fogsz rájönni hogy azt próbálom elmakogni hogy horgászni voltam tegnap, és ha ki is találod valahogy, nem fogsz velem túl sokat beszélgetni önszántadból ha minden mondatom ennyire nehezen megfejthető.


Kérdező: az időtöltést angolul legtöbbször a horgászni megy - to go fishing szókapcsolattal fejezzük ki, ebben a go a főige, ez ragozódik, a fishing pedig főnévi igenév.


I went fishing yesterday.

I go fishing every Friday.

I will go fishing tomorrow.

2019. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!