Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ódzkodtok az angol...

Miért ódzkodtok az angol nyelvtől?

Figyelt kérdés
Csak az válaszoljon, aki valóban valamiért nem szereti az angol nyelvet vagy ódzkodik tőle, esetleg ismerőse nem szereti (és tudja az okát).
2019. okt. 29. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nàlam az a baj hogy nagyon kötelességnek érzem. Tanultam 8 évig, de sosem jutottam b1-nél tovàbb, és nem volt semmi sikerélményem. Úgy érzemikor leülök tanulni, hogy az egész egy kényszer, a beszédet meg nagyon természetellenesnek hallom. (Ha nem anyanyelvi). Màs nyelvekkel nincs bajom, felsőfokon beszélek 2 màsik nyelvet. De ha az angolt kell kikapcsol az agyam.
2019. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nálam az a helyzet, hogy kötelességnek érzem én is. Mert ha az ember nem tudja, akkor ***. (Mindenki gondolhat ide azt, amit akar, amit helyesnek vél.)

És ha az ember nem tudja, ássa el magát.

Rossz, amikor az embertől elvárják, hogy tudja az angol beszédet, merthogy tanult angolul.

Amikor más előtt kell angol szöveget hallgatni, akkor is kb. leblokkolok.

Anyanyelvi angol beszélőt inkább kerülném, hiszen előtte érezném leginkább kényelmetlenül magam, amiért nem megy elég jól az angol.

Nem utálom a nyelvet, de valamilyen szinten tartózkodok tőle. Tehát nem szívesen használom bizonyos esetekben. Itthon simán olvasok egy cikket,számomra érdekes témában, esetleg számomra érdekes filmet megnézek angolul, aztán annyi.

Én tanultam 9 éven át, plussz ugye a kisebb 1-2 hetes tanfolyamfélék.

Sikerélményben se volt olyan hű, de sokszor részem, vagy ha van is, egyetlen egy rossz simán elviszi az addigi eredményeket.

Az se tett jót, hogy ugye az angolok brexit-elni akarnak. Minek tanuljam az olyanok nyelvét, akik nem kérnek belőlem? (legalábbis bennem ez is felmerült)


Inkább tanulnék németet, ott nincs KELL kényszer, nincs kötelesség, nincs szégyen, ha nem tudom, ha nem ütöm meg a szintet.

2019. okt. 29. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Kötelességnek érzem, bár befejeztem az egyetemet, dolgozom, és a munkahelyemen nem kell beszélnem, de mégiscsak informatikus vagyok, akinek muszáj angolul tudnia. A beszéd nem olyan erős, el kellene mennem angol nyelvi társaságban.
2019. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!