Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most novemberben készülök...

Most novemberben készülök elmenni egy Telc C1-es komplex angol nyelvvizsgára, azonban a Listening része nem nagyon megy. Aki hasonló szinten áll, mit tudna javasolni, hogy minél nagyobb eséllyel legyen meg abból a 40%?

Figyelt kérdés

Évek óta nézek filmeket, sorozatokat angol nyelven, úgy hogy ezt ne ajánljátok :D

Általában megértem a (felsőfokús) szöveg 60-70%-át, de valamiért nincsenek eddig jó eredményeim. A maximum eddig amit elértem az egy fele jó-fele nem volt.



2019. nov. 3. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig szerintem erre nincs más tanács :/ nem feltétlenül sorozatok vagy filmek de barmi más ismeretterjesztő angol dolog a youtubon szerintem segít. Vagy a TED talk nemtudom ismered-e de ott nagyon jó dolgok vannak és még érdekes is.

Sok sikert a nyelvvizsgához:)

2019. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
TELC-en szerencséd is lehet! :D Hisz ha ugyanolyan a listening része mint régebben, akkor van benne igaz - hamis és arra 50 - 50% esély hogy eltalálod. :D Viccen kívűl, szerintem erre nem lehet úgy effektíven készülni, próbáld meghallgatni más milyen nyelvvizsga típusoknak a listening részét Pl : ECL, BME, Origo.. Sok sikert a vizsgához! :)
2019. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igen, egyébként hallottam a TED-ről, lehet lecsekkolom azt is.
2019. nov. 3. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Bízz abban a pozitív stresszben, ami a vizsgán benned lesz. Az feltúrbózhatja a figyelmedet és jobban fog menni. Én ilyen típus vagyok, mindig azt érzem vizsgák előtt, hogy megbukok de a stressz minden extrát kihoz belőlem.
2019. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meditációt érdemes kipróbálni.

Meditatív, relaxált állapotban gyorsabb az agy és jobban felfog mindent.


Tanulj meg meditálni, ha belejön az ember, akkor bárhol bármikor el tud mélyülni gyorsan, pl. vizsgán.

Nem mindenki hisz benne, bár tudományos tény :)

Nézz a témáról angolul videókat, rengeteg infó van erről

2019. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is novemberben megyek (ugyanúgy telc C1), és én is debreceni vagyok (a kulcsszavak alapján te is). Úgyhogy szerintem együtt fogunk nyelvvizsgázni.

Tanácsot sajnos nem tudok adni, de ha ez vigasztal, én is a listeningtől félek a legjobban.


Előre is sok sikert, találkozunk a nyelvvizsgán!

2019. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert mi van a filmben? Kép, és kiegészítésként hang. A hanghoz meg kulcsot ad a kép, így aztán azt hiszed, mentél valamire, pedig nem. A szöveg magában meg nagyjából a hat évesek szellemi szintjén van. Nem is csoda, hogy ezután, ha normális szöveget hallasz, akkor paff leszel. Normális szövegen gyakorolj, például:

[link]

2019. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!