Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Főiskolára jelentkezéskor az...

Főiskolára jelentkezéskor az angol nyelvvizsga és az angol emelt szintű érettségi üti egymást?

Figyelt kérdés
Egészségügyi részre akarok menni de nem orvos,és mivel már kb minden főiskolai szakra kell emelt szint egy tantárgyból én az angolra gondoltam mert abból elég jó vagyok a többi tantárgyból nem igazán, és az angolnak hasznát is tudnám venni a későbbiekben, ez így megfelelne a feltételeknek es a nyelvvizsgával nem ütné egymást?

2019. nov. 14. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ütik egymást, nyelvvizsgáért csak plusz pontokat fogsz kapni. Viszint minden szak megadja, hogy milyen tárgyakból szamítják be az emelt erettségit, szóval azt érdemes megnézned, hogy amit te kinéztél ott miket fogadnak el.
2019. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bármilyen tantárgyból lehet, igazából diplomás ápoló, gyógytornász vagy szülésznő között vacillalok, most egészségügyi szakközépbe járok, de mivel akarom a nyelvvizsgát ezért tartom esszerűnek az angol emelt szintet, mert nagyjából ugyanaz a szint a kettő
2019. nov. 14. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ugyanabból a nyelvből teszel emelt érettségit, akkor azért fog járni a pluszpont, a nyelvvizsgáért nem.
2019. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!