Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol vagy hogyan tudnám termész...

Hol vagy hogyan tudnám természetesen, aktívan használni és gyakorolni az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
Évek óta tanulok angolul, nyelvvizsgám is van és jelenleg anglisztika szakon tanulok egy egyetemen. A vicc az (bár inkább szomorú), hogy ebben a félévben még meg sem szólaltam angolul... Nagyon kevés beszélgetős óránk van (ebben a félévben konkrétan egy sincsen), nincsenek szóbeli vizsgáink és órán kívül mindenki magyarul kommunikál (az oktatók is, diákok is), tehát szóban szinte egyáltalán nem is használjuk a nyelvet. Próbálkoztunk szaktársakkal, de valahogyan annyira erőltetett, természetellenes és értelmetlen volt az egész szituáció, hogy elég gyorsan abba is maradt. Vannak külföldi szaktársaink is, viszont ők nem vegyülnek velünk magyarokkal (külön kis csoportokban járnak kelnek, külön ülnek le, nem is köszönnek, mintha nem ismernénk egymást) és emiatt mi sem merjük erőltetni. Párszor összefutok külföldiekkel a városban és pl. útba igazítást kérnek, viszont ezt a pár percet leszámítva nem szoktam használni a nyelvet, mert nincsen mire. Nyilván angolul tanulok, filmezek, olvasok és zenét hallgatok, viszont ezt nagyon kevésnek érzem, illetve félek attól is, hogy így csak felejtek és nem fejlődök. Emiatt szeretném aktívan, természetes élethelyzetekben használni a nyelvet (tehát pl. nem nyelvtanárral szeretnék beszélgetni egy fizetett óra keretein belül). Egyelőre nem találtam sem munkát, sem önkéntes lehetőséget, sem külföldi lehetőséget, ahol ezt meg tudnám tenni. Van-e bármi tippetek?
2019. nov. 25. 23:02
 1/5 LeonScottKennedy ***** válasza:
Na ezért szeretek én siegezni. Ott muszáj kommunikálni a csapattársakkal. De van hogy csak elbeszélgetünk tök random dolgokról, vagy csak szidjuk egymást.
2019. nov. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne add fel, keress munkalehetőséget, vagy önkénteskedést. Addig meg játsszál valami angol szerveren olyasmit, ami közben lehet cseverészni is (az se baj, ha csak írásban, azért az is eléggé hasonlít a szóbeli társalgásra).

De az a legjobb, ha beleszeretsz valakibe, aki nem tud magyarul. :)

2019. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, meg keress olyasmi oldalt, mint ez itt, és ott fórumozzál.
2019. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is gondolnád, de rengeteget segít ha magaddal társalogsz.

Amikor otthon vagy egyedül, beszélj hangosan, gondolj ki egy témát és értekezz hangosan angolul. Először lehet h fura lesz, de hozzá tudsz szokni és egyre könnyebben megy.


Van akkora tudásod, hogy kezdj el angolul végig gondolni dolgokat magadban. Pl ha azon gondolkozol h mi legyen a vacsora, tedd ezt angolul. Ha felvetődik egy kérdés az órán, ne magyarul gondolkodj rajta, hanem angolul.

Amikor elképzeled milyen kifogást találj ki, hogy nem mész hétvégén haza, angolul gondold végig, ha nézel el filmet, ne magyarul, hanem angolul elemezd ki utána.


Ha gondolataidban gyakorolsz, hangosan is könnyebben fog menni.


Beszélgess sokat magadban/magaddal :)

2019. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak nekem nem nyelvi problémám, nehézségem vagy hiányosságom van. Jól tudok angolul, angol nyelven is tanulok (hetente több irodalmat olvasok, írok egy tonna beadandót), felsőfokú nyelvvizsgám is van. Egyedül a szóbeli kommunikáció hiányzik (és emiatt hátrányos is), mert nincsen alkalmam (és egy-két tárgyat leszámítva soha nem is volt) arra, hogy használjam a nyelvet. Az egyetemen beszéltem életemben először külföldivel, mert egy semmilyen kis városból származom, ahol még helyi embert is ritkán látni az utcákon. Külföldön is csak egy-két alkalommal voltam. Más helyzetben pedig egyszerűen nem merül fel az, hogy angolul kommunikáljunk (ismételten nem tanárral, tanfolyamra gondolok). Alapvetően nem lenne gondom azzal, hogy szóban kifejtettem magam, mert a nyelvtudásom megvan hozzá. Viszont mivel nagyon nagyon ritkán beszélek angolul (utoljára márciusban...), nem vagyok hozzá szokva, nem természetes számomra stb. Engem ez zavar, ezen szeretnék változtatni.
2019. dec. 7. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!