Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben a "sollen"-t hasonlóa...

Németben a "sollen"-t hasonlóan használják akkor, mint angolban a "should"-ot?

Figyelt kérdés
Vagy mi a pontos "szabály" rá, mert azt tanultuk, hogy "kell, illik", de ez nekem olyan semmitmondó kicsit :S
2010. júl. 19. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A sollen inkább a "have to"-ra hasonlít, mintsem a "should"-ra...
2010. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát angolban a "must"-ot jóval kevesebbzer használják, mint a "have to"-t, ezekszerint németben nagyobb a különbség a kettő között, igaz?
2010. júl. 19. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez a németnek az a tipikus ágazata, hogy "nem tanulni kell, hanem érteni", tehát nincsen egységes elv. Mint a Präteritum meg a Perfekt, csak irodalmi különbség van, csak a mondat alakja, hangsúlya dönti el, melyiket használjuk...


A könyvem ezt írja:

Sollen-t használjuk ez esetekben:


a, objektív szükségszerűség, miközben utal a cselekvés véghezvitelére:


Sie sollen am Ende der Straße einbiegen, um zur Post zu erreichen.


Az utca végén be kell kanyarodnia (=kanyarodjon be), hogy a postához érjen.


b, Felszólítás


Sie sollen dieses Formular in Blockschrift ausfüllen.

Töltse ki ezt a nyomtatványt nyomtatott betűkkel!


c, objektív megállapítás (tehát nem tesszük bele saját véleményünket, csak idézzük, amit halottunk)


Inge soll im Winter 2 Wochen in den Bergen verbringen.

Inge állítólag télen két hetet tölt a hegyekben.


e, feltételezés, kételkedés:


Sollte er mich anlügen? Tán hazudna nekem?


f, függő felszólítást


Der Arzt sagte dem Kranken, er solle nicht so viel rauchen/dass er nicht so viel rauchen soll(e).


Ezzel nem sokat fogsz érni, de a biztonság kedvéért bemásoltam neked. Tehát a kontextusok összefüggései alapján érzésből lehet a legjobban megtanulni.

2010. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz, értem nagyjából, csak nem tudtam, hogy van-e rá valami pontos szabály, mert a németben azért van elég sok ilye "szabály", amit ha nem tartunk be, akkor nem jó a mondat...Én nem tudok meg nem is szeretek magolni, jobban szeretem megérteni a dolgokat ;)
2010. júl. 19. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!