Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme koreaiul tanulni?

Van értelme koreaiul tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép nyelvnek tartom és érdekel a kultúra is, viszont nem tudom, hogy a nyelvtudás mennyire hasznosítható a későbbiekben. Van értelme elkezdenem?
2019. dec. 6. 09:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

„Úgyhogy ne hangoztassunk már olyanokat, hogy lenne bármi haszna idehaza koreaiul tanulni.”


De, hangoztatunk. Ugyanis egy nyelvnek, vagy alapból bárminemű tudásnak, mindig van haszna. A tudást tisztelni kell, pláne ha ilyen nemes célból kerül elsajátításra, mint egy idegen nép kultúrájának megismerése. Ettől csak több lesz az illető.

2020. márc. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%

"De, hangoztatunk. Ugyanis egy nyelvnek, vagy alapból bárminemű tudásnak, mindig van haszna"


Ezt legfeljebb a nyelviskolák hangoztatják. Egy nyelvnek akkor van haszna, ha ki tudod használni. Nem tudod használni kivel, nem tudod gyakorolni semmit se ér. Tudsz beszélni elméletben az adott nyelven? Tudsz. Ér valamit? Semmit.

Ugyanannyi idővel, ha fogod és a koreai helyett megtanulsz angolul + pl.: portugálul vagy héberül Budapesten kapsz állást helpdeskeknél. Emiatt ennek meg még lenne gyakorlati haszna is.

2020. márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Még a világot kizárólag az anyagiak tengelyére húzod fel nincs miről beszélni.

Nincs értelme egyszerűen annak amit írsz. Ennyi erővel legközelebb megyek festeni és elkergetem a többieket, hogy minek vagytok itt? Ebből nem lesz pénzetek! Menjetek haza felvételizettek egyetemre és legyetek big data elemzők!!

:D Szürreális

2020. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

"Még a világot kizárólag az anyagiak tengelyére húzod fel nincs miről beszélni."


Míg amíg gyerek vagy nincs miről beszélni. Kb. nem jártál a világban meg szöveget se tudsz értelmezni. Ne zavarjon, hogy nagyobb betűtípussal van ki emelve, hogy van-e értelme. Én leírtam, hogy gyakorlati haszna nincs idehaza, bármennyire tetszik neked.

Az írásodból látszik, hogy kb. semmihez nem értesz, mert egy alapvető szöveget nem tudtál értelmezni. Ilyen szövegértelmezéssel az érettségit felejtsd el hosszú időre, gyúrj rá nagyon a szövegértés gyakorlására.

2020. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

„Az írásodból látszik, hogy kb. semmihez nem értesz”


És te mihez értesz? Mások sértegetéséhez? Ahhoz kiváltképp...

2020. ápr. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"És te mihez értesz? Mások sértegetéséhez? Ahhoz kiváltképp..."


Ahhoz értek, hogy tudom az emberek 99% nem ért meg semmit, ha nem ilyen stílusban adja elő az ember.

2020. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálad a „haszna” = anyagi haszon.

Nálam a „haszna” = bármiféle szellemi, kulturális profitálás. Azaz nem materiális dolgokkal gazdagodsz!


Mit nem lehet ezen megérteni?:D

2020. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!