Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga rendszer eltörlésé...

Nyelvvizsga rendszer eltörlésével jobban járnánk?

Figyelt kérdés
Lehúzó és felesleges intézménynek látom. Szerintem nincs szükség rá.
2019. dec. 12. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy te jobban járnál, de azért ez nagy biznisz. Sokan megélnek belőle.
2019. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna beszüntetném és kereshetnének maguknak más megélhetést, mert amit csinálnak az élősködés.
2019. dec. 12. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezt már egyszer előadtad, én ott is megírtam, hogy a lehúzást teljesen értelmetlen emlegetni ezen témakörben, mivel elég kicsi a valószínűsége, hogy a nyelvtanárok tudták volna befolyásolni a törvényhozást arra, hogy csak azért írják elő a kötelező nyelvvizsgát, hogy nekik ne kelljen a munkanélküliségtől félni.

Meg tán azt is írtam, hogy érdekes módon a nyugati civilizációban is létezik a nyelvvizsga, sőt, a meglétének kötelezettsége is. Ennyit a feleslegességről.

Azt lehet, hogy nem írtam, hogy a nyelvtanulás a magyarok akadékoskodásán kívül az egész világban természetes dolog. :D

2019. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
A nyelvvizsga egy lehúzás ezen nincs mit ragozni. Onnantól, hogy a nyelvvizsgára külön készülni kell nem a valós nyelvtudást méri, hanem egy mesterkélt környezetben való teljesítményt. De nem csak nálunk, az összes többi országban, ha munkához követelmény akkor le kell rakni a minimális szintűt ami követelmény, aztán sz*rni rá. Ha véletlen találsz valakit akinek van C1/2-es magyar nyelvvizsgája külföldiként akkor hallhatod, hogy mekkora a különbség az anyanyelvű és az iskolapadban tanult nyelv között.
2019. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nyelvvizsga azért van, mert valahogy fel kell mérni a nyelvtudást. Ha például nem követelne meg a törvény a diplomához középfokú nyelvvizsgát, csak középfokú nyelvtudást, akkor az egyetem felmérné a nyelvtudásodat, hogyan, hát levizsgáztat, és az máris egy nyelvvizsga lenne.
2019. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A munkaadók többnyire nem követelnek meg nyelvvizsgát, de ők is felmérik a nyelvtudásodat. Egy gyors, mások által el nem ismert nyelvvizsgát teszel, amin mesélsz magadról, meg a szakmádról röviden.
2019. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Te biztos, ha nem tudsz semmilyen nyelvet.

Amúgy hogy mérjék a tudást?

Szerinted nincs szükség rá. Rendben.

2019. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

A nyelvvizsga lehúzàs, ha rosszul választasz iskolát, mint én, hogy kétszer is belevàlasztottam és érettségire annyit tudtam, hogy am, is, are, annak szívàs. Most egyetemre akarok menni és magamtól kellett elkezdenem teljesen az egészet, mert ahova megyek kötelező a nyelvvizsga, ami magában sem túl olcsó+ha még meg is buksz+valaki fizeti a nyelviskolàt, azon felül a felkészítőtanàrt, stb. Hát, köszönöm szépen én kihagyom ezeket. Mióta élek minden nyelvtanàr kudarcot vallott a szememben, egyik sem akart tanítani, sokkal könnyebb volt azt mondani, hogy "oldjàtok meg önàllóan a 12. oldalt" és ő közben facebookozott, mint tanítani. Érettségi előtt az utolsó nyelvtanàrom lehordott mindenféle idiótànak engem, miközben ő nem tanított semmit. Ez adott most erőt arra, hogy napi 3-4 órában készüljek a nyelvvizsgàra, ha meglesz az az első, hogy neki elküldöm!

Visszatérve: Igen, lehúzàs az egész, ha még ingyenes volna azt mondanám, oké, kérjék, de így elég siralmas a helyzet.

2019. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

“Onnantól, hogy a nyelvvizsgára külön készülni kell nem a valós nyelvtudást méri,“


Hát bakker, akkor ne készülj rá!

2019. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hát bakker, akkor ne készülj rá!"


Akinek itthonra kell a nyelvvizsga az vizsgázzon le belőle, aki beszélni akar külföldön ha szembe jönnek vele, az pedig tanuljon valódi nyelvhasználatot. Mindkettő teljesen elfogadható cél, egyik sem rosszabb ilyen szempontból a másiknál.

2019. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!