Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az alábbi 2 angol nyelvtani...

Mi az alábbi 2 angol nyelvtani szerkezet közötta különbség?

Figyelt kérdés

has submitted

has been submitted


köszi a választ


2010. júl. 19. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Mást jelentenek :) Az első szerkezet present pefect, a submit mondatbeli jelentésétől függően mondjuk jelentheti azt, hogy XY 'benyújtotta' , tehát egy cselekményt fejez ki, amit valaki végrehajtott; míg a második szerkezetnél mindig egy tárgyra utalunk, az a lényeg a mondatban.

Ez a passive szerkezet egyik verziója, ami azt jelenti- és akkor most maradjunk a 'benyújt' jelentésnél- hogy 'be lett nyújtva' (ilyen szép magyarosan) tehát hogy 'benyújtották'.

2010. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

has subitted: befejezett jelen idő (Present Perfect, have + ige 3. alak)


has been submitted: folyamatos szemléletű befejezett jelen idő (Present Perfect Continuous, have been + ige 3. alak)


magyarra mindkettőt múlttal fordítjuk, de az eredménynek kihatása van a jelenre.

2010. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:11


A második nem PPC, hanem Passive.

A continuous az have been verb+ING.


Az elsőé a jó válasz!


18/L

2010. júl. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"..'be lett nyújtva' (ilyen szép magyarosan)..." – mi bajod a szenvedő szerkezettel a magyarban? Tán csak nem azt hiszed, hogy ez helytelen? Valamelyik magyartanárod jól beleverhette a fejedbe a nyelvi babonáit, hogy germanizmus – holott a szerkezet már akkor jelen volt a nyelvünkben, amikor a német még nem is lehetett rá hatással –; és-sel, hát-tal nem kezdünk mondatot – nem a francokat, órákig lehetne sorolni az ellenpéldákat, akár az irodalomból, Petőfitől, Arany Jánostól, Jókaitól –, plusz a többi sikeresen terjedő hülyeséget.


A "be lett nyújtva" igenis tökéletes nyelvtani szerkezet. "Vigyed, fiam, a tízóraidat. Ki van készítve a konyhaasztalon."; avagy "Jóska kegyetlenül be van rúgva." "A kiscsaj totál belém van zúgva!" Ez mind szenvedő szerkezet. Mi a baj vele? És nem kell jönni a megerőszakolt hülye példákkal, hogy "A macska fel van mászva a fára.", meg "A liba szemet van kapva...", mert az hülyeség.

2010. júl. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már értem
2010. júl. 20. 06:55
 6/10 anonim válasza:
xdxdxdxdxdxdxd a legutolső választ adó valami nagyon értelmes ember lehet elbeszélgetnék vele xdxdxd jól leoltottad őket xdxdxdxd
2010. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 05:05


Köszönöm az ingyen nyelvtanórát, hasznos volt. Most már lassan ott tartunk, hogy el leszek küldve a francba, hogy én legalább használható választ adtam a kérdésre...

2010. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ja, és remélem észrevetted a nyelvtanilag tökéletesen helyes és magyaros passzív szerkezetet az előző mondatomban.
2010. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogy lassan már elleszek küldve a francba (magyarán általam xd ) de én tényleg értelmesnek gondollak :D nem gúnyból írtam xd lehet félreérthetően fogalmaztam akkor elnézést nem elbeszélgetnék veled hanem dumálgatnék na így máá jobb :D ???
2010. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De a Present Perfect Continous az nem az, hogy

alany will have been ige+ing?

By the time we return from the school, our mothers will have been waiting for us.


vagy

alany will have been being ige3

the letter will have been being written.


akkor ez mind folyamatos befejezett jövő?

2014. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!