Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Játékokból angol tanulás? Hogyan?

Játékokból angol tanulás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy egyes emberek játékokból tanulnak meg angolul illetve egy kollégám is javasolta hogy kezdjek el egy játékot aminek hosszú bonyodalmas sztorija van. Na most mivel szeretem az rpg-ket ezért a forgotten realms játékaira esett a választásom. Azon belül is az Icewind Dale-re. De mégis hogyan fogok megtanulni angolul belőle? Szinte minden szót le kell fordítsak. Ötletek? Köszi a válaszokat.
2019. dec. 16. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont úgy, hogy minden idegen szót lefordítasz. Írd ki magadnak őket és néha olvasd át a jegyzetet. Idővel rögzülni fog, ezáltal könnyebben megérted majd a játék szövegét is. Az elején kicsit elveszi a játék élményét, ha minden második szót ki kell keresni, de ne aggódj hamar rááll az ember agya.
2019. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem is rossz ötlet kiírni. Eddig csak lefordítgattam őket, de talán azzal ha még ki is írom jobban rögzül.
2019. dec. 16. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod megakasztani a játékot akkor kapcsold be a feliratot és ha olyan rész van benne amit nem értesz akkor csak csinálj róla egy képernyőmentést. Ha összegyűlik már elég dolog amit nem érettél akkor szünetet tartasz a játékkal és átmész a képeken és kiszótárazod a szavakat.
2019. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is jó ötlet, ez az átvezető videóknál jó lehet, szerencsére a párbeszédekre van időm mert addig van ott a szöveg amíg nem nyomok rá egy válaszra.
2019. dec. 17. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!