Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Norvégban az "et" az az "en"...

Norvégban az "et" az az "en" tárgyesete?

Figyelt kérdés

A lényegi kérdés igazából fent van, ez csak ilyen kérdezői magyarázat alul.


Nagyon az elején vagyok, duolingoval szeretnék először egy stabil A2-B1 közé felmenni, hogy legyen egy minimális alap, amit már újságok, videók nézésével, olvasásával továbbfejleszthessek. (Nyelviskolára, nyelvtanárra nem szeretnék költeni, de ha van további ötletetek a Duolingon kívül, nyugodtan írjátok, az angol alapom erős, talán jobb ötlet is angol alappal tanulni, mint magyarral, hiszen germán nyelvi alappal egyszerűbb megtanulni egy másik germánt.)


Csak ugye a Duolingo nemigazán magyaráz nyelvtant, és az angol kiindulás miatt a dere-re is egy utánaolvasás után jöttem rá, hogy az a ti, és a du az a te, és a dere az nem a du-ból keletkezett egy másik főnévi eset miatt. :D Egy nagyon picit egyébként németül is tudok, tehát tök jó, hogy mindkettőben a du az du, csak a norvégban ü-vel ejtjük. :D


2019. dec. 22. 23:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Jó, ezek szerint nem, hanem ha jól jött le a kísérletezés, az "et"-et a semleges nevű főnevek elé tesszük, az "en"-t pedig a férfi/női elé. Pl.: en kvinne, en mann, de: et barn
2019. dec. 22. 23:39
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Na jó... Akkor miért azt tanítja, hogy en kvinne? Vagy pl. konkrétan azt a mondatot tanítja, hogy "Hun er en kvinne." Miközben akkor "Hun er ei kvinne." kéne lennie. Bár aki írta ott a választ, azt mondja, hogy a nőnemű főnevekkel is működhet néha az en. Valaki tud itt jól norvégul? :D

2019. dec. 22. 23:45
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Szia, én B2-C1 vagyok norvégból. Az en a hímnemű határozatlan névelő, az ei a nőnemű és az et a semleges. És való igaz, hogy az ei helyett általában lehet en-t is használni.
2019. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Mit takar az "általában"?
2019. dec. 23. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!