Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a xeropan...

Mi a véleményetek a xeropan appról?

Figyelt kérdés
2020. jan. 3. 12:40
 1/4 timortin ***** válasza:

- Azt tudni kell, hogy nyelvtanulást támogató automatizált (azaz tanárt kiváltó), csúcsig vivő, jó és hatékony szoftvert írni nagyon nehéz és nagyon költséges informatikai feladat, mind kocepcionális tervezésben, mind programozásban, mind adatfeltöltésben (hiába a mesterséges intelligencia robbanásszerű fejlődése). Orákulum nincs. Ingyenestől a brutálisan nagyon drágáig terjed a paletta, több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel. Ez maga után vonja, hogy bár lehet egyedül tanulni nyelvet, ne az informatikai oldalra helyezzük a fókuszt (hanem a nyelvre/tanulásra magára). (Az egy érdekes kérdés, hogy lehet-e „algoritmizálni” (azaz szoftverbe önteni) egy nyelvtanárt, az én érzésem szerint jó hatásfokkal lehet a közeljövőben is akár, de ma még ennek nem látszik releváns eredménye)


- Bizonyítani nem tudom ugyan, de azt állítom, hogy egyedül(!) és ingyen(!), pusztán PC+Internet segítségével ám a mindenképpen külföldre utazást például megúszva, legális(!) eszközökkel jól meg lehet tanulni mára a főbb nyelveket (pl.: angol, német): kizárólag motiváció és affinitás kérdése. A hogyan persze egy érdekes elemzés+vita tárgya lehetne.


- A Xeropan 2.5-ig nagyon jó eszköz volt és hozzá jó értékesítési modellel is bírt azaz jól vált el egymástól a free illetve fizetős opció (a lelkendező cikkek is ekkoriban készültek). Ez megszűnt 2019 nyarától, a v3.0 teljesen hazavágta a korábbi pozitívumokat, a beetetés utáni mohó kapzsiságával. A korábbi fizetős ügyfelek (pl.: én) nagyon rosszul jártak. Megfordítva a dolgot, ha pénzt akar költeni az ember nyelvtanulásra jobban is megteheti (szerintem).


Az egy kérdés, hogy mekkora erőfeszítéssel meddig lehet eljutni a Xeropannal. Amíg nincs erről valós kutatási eredmény, addig csak marketing bullshitek lehetségesek, meg néhány támpont.


Én használtam rendesen (130 napon át), hullámzó volt mikor mennyire élveztem.

- Az anyag elég minőségi, a videók kifejezetten jók , az adagolás is okés (teljesíthető leckék)

- Buszon/vonaton kiváló társ (bár kell hozzá ugye drága 4G kapcsolat, mert tapasztalatom szerint a wifik inkább nem müködnek, mint igen)

- Túl sok volt a beégetős redundancia (miután már x+1-dszer ugyanúgy tudtam a jó választ)

- Túl kevésnek érzem a szoftveren belül fejleszthető készségeket. Ez ugye az említett informatikai fejlesztési probléma.

- Túl terhelő a kéznek és az érintőképernyőnek a sok (olykor értelemszerűen tévesztett) tap. Ez egy technikai akadály/gond.

2020. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 3.0-ás verziója nagyon nem jön be. Az a jutalom rendszer, ami minden jól megoldott feladat után kaptál új coint nagyon motiváló volt. Ez teljesen elveszett belőle. ugyan olyan dög unalmas mint a duolingo. Az egész csak árnyéka a régi önmagának. A korábbi verziókban is rá volt az ember szorulva, hogy pénzt költsön, mert a jutalom érmékből azért elég korlátozottan lehetett haladni. Biztos vagyok benne, hogy be lehetett volna úgy árazni a régi módszert, hogy megérje nekik. Sajnálom, hogy egy unalmas szar lett.
2020. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a duolingo sokkal jobban tetszik, nem csak napi 5 percet használhatom egy nap..... (hanem bármennyit akár egésznap)
2022. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ennél sz@r@bb nyelvoktató anyaggal még életemben nem találkoztam.

Annyira félreérthető módon teszi fel a kérdéseket, hogy nem is tudod hogy mit akar.

Nem egy módszerrel tanultam már és megközelítőleg van egy 1500-as passzív szókincsem.

Életem során, három alkalommal töltöttem ki IQ tesztet, és mindegyik 140 körüli értéket mutatott.

De ezt akkor sem használnám, ha fizetnének érte.

2023. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!