Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy az angol...

Miért van az, hogy az angol beszédet úgy hallom mintha csak motyognának?

Figyelt kérdés

Pl. ebben a videóban.:

[link]

Ennyire rossz lenne a fülem? 26 vagyok és 12 éves korom óta tanulok angolul, de a mai napig semmit nem értek az élő angol beszédből, akár videó, akár film. Hogy tudnék ezen fejleszteni?



2020. jan. 13. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem is célszerű egy vidéki ausztrál akcentussal kezdeni. Érthető amit beszélnek, de kezdőknek inkább az amerikait esetleg kanadait ajánlanám elsőnek. (Bár te nem vagy kezdő az elmondásod szerint, de megértésileg lehet hogy ott vagy, ami érthető, mindig is ez volt a legnehezebb fázis egy nyelv megtanulásában, vagyis anyanyelvűeket élesben megérteni)


Szerintem a megértést úgy tudod a legjobban fejleszteni, hogy minden angol videót/filmet angol felirattal nézel. Eleinte a feliratra fogsz a legjobban koncentrálni, de egy idő után már csak akkor tekintesz le rá, amikor olyan szót mondanak amit nem ismersz vagy épp gyorsan mondtak.

Ha YouTube-on is angol videókat nézel, kapcsold be az angol feliratot, ha nincs akkor meg nyomj az automatikusan generáltra.

Szerintem pár hónap után már látni fogod a különbséget.


Jelenleg ezt látom az egyetlen megoldásnak ami könnyen kivitelezhető. YT-on akár lassítva is nézheted a videót, hogy könnyebben megértsd. Majd fokozatosan haladj a normál sebességre, majd nézz olyan videókat is ahol gyorsabban beszélnek.

2020. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
K
2020. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem motyognak, nagyon is tisztan beszelnek, de persze nem direkt a mikrofonba. Ez nem studio felvetel. Ha nem erted, akkor meg sem allsz ott angolban, ahogy gondolod.
2020. jan. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1, kerdezo nem csak az ausztral akcentust nem erti, hanem ahogy irja, semmit.
2020. jan. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3: "Ha nem erted, akkor meg sem allsz ott angolban, ahogy gondolod."


Nem is állítottam, hogy jó az angol tudásom vagy elégedett vagyok vele. Gyakorlatilag a B2-ből is a legkönnyebb kombinációt csináltam meg és vszeg jelenleg sem vagyok még B2-es szinten sem.

Ami inkább jobban zavar, hogy fejlődni is képtelen vagyok. A szókincsemet se tudom bővíteni, mert elfelejtem őket/nem maradnak meg a fejemben és az élő szöveget se vagyok képes felfogni.

2020. jan. 14. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs füled hozzá.

Van akinek zenei hallása nincs, ez is valami hasonló lehet.

Én sem lértem az élő beszédet, illetve néha szavakat el tudok kapni belőle.

Az írott szöveg viszont nem okoz gondot, azt megértem, és érdekes módon az angol helyesírásom is jó.


Én 30 éves koromban kezdtem angolul tanulni. Nekem azt mondták, hallgassak sok élő beszédet, tv, video, stb, meg is tettem, de egyszerűen nem értem, nincs fülem hozzá.


Még a tanfolyamon, teljes kezdőként volt olyan feladat, hogy lejátszottak egy szöveget, és ki hány szót ismert fel belőle. Hát mindenki 8-10 szót kihallott belőle, ésn meg szényenszemre kettőt, és abban sem voltam biztos. Aztán, amikor mondták a felismert szavakat, akkor rájöttem, hogy ezeket én is ismerem írásban, de szóban nem ismertem fel.


Nem tudom, hogy lehet ezen segíteni, én már elfogadtam, ez van, tehetségtelen vagyok, és sosem fogom érteni az élő beszédet angolul.

2020. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6: Ez mind szép és jó csakhogy nekem mostmár a karrierem múlik rajta. Most diplomáztam és a szakterületemen csak olyan állások vannak, amihez nem elég a nyelvtudásom.
2020. jan. 20. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!