Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van egy román házi feladatom...

Szabolcs20051119 kérdése:

Van egy román házi feladatom de nem értem hogy milyen forgalmazást kell írni Valaki segít?

Figyelt kérdés
A témáját nem tudom hogy mi kell legyen: Redacteazā o naratiune de 150-300 de cuvinte, în care sā prezinti o întâmplare imaginare petrecute cu ocazia unei întoarceri în timp.

2020. jan. 24. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Egy olyan narrációt kell írni 150-300 szóban, amelyben egy elképzelt történetet mesélsz el egy időutazással kapcsolatban (vissza a múltba).
2020. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen fogalmazások még könnyűek, mert megtanulsz egy darab sablont, s azt úgy formálod, hogy mindenhova jó legyen.


Pl leírod, hogy:


Egy szombati nap játszottam a számítógépen, közben meg csokit ettem s kólát ittam. Kaptam egy e-mailt xy-tól (pl barátnőtől, stb). Találkozót beszéltetünk meg valahol. Valahova elmentünk kirándulni, (pl állatkert, tópart, valami szép város, erdő, strand) közben vettünk 2 fagyit, meg egy gyűrűt, stb. Ott találkoztunk xy-al. Láttunk pár mókust, vagy vándormadarat, vagy valamit. De elkezdett esni s hazamentünk.


Mivel most időutazós sztorit kell írj, így pl a jövőbeli önmagadtól kaptad azt a levelet. S visszamentetek az időben pl megnézni, hogy hogy építették mondjuk az Eiffel tornyot, stb. Meg találkoztatok Elvis-el, meg Viktória kiránynővel, vagy Marco Polo-val s ilyenek.


Meg persze ezt mind románul... Perfect compus-ban a legkönnyebb. Csak igéket kell tudni, a ragozás már könnyű (am primit, am fost, am cumpărat, am văzut, am întâlnit, stb)

2020. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
pl. írd le, hogy visszatérsz a középkori Erdélybe, és látod, hogy ott még egy fia oláh sem volt :D
2020. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

#3

Ez olyan hozzáállás, mint mikor a 8.-os vizsgán azt akartam írni, hogy ,,Am jucat Honfoglaló, am mâncat kürtős, şi am băut Topjoy." Végül nem mertem. :D

2020. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Most már sikerült leírni!😉🙃
2020. jan. 25. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!