Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy helyes a mondat fordítása?

Hogy helyes a mondat fordítása?

Figyelt kérdés

Of course, it's possible to convert each carat into 0.2 grams, but I think a world with many different metrics and measures is easier to live in, more beautiful, and much richer.



Természetesen, lehetséges minden karátot 0,2 grammá átalakítani, de úgy gondolom, hogy egy olyan világban, ahol sok a metarika és a rendszabály, könnyvebben élhetsz, sokkal szebben és gazdagabban.


Szövegkörnyezetileg talán úgy tudnám leírni a helyzetet, hogy az egyik szereplő a másiknak mondja, miután segítettek az ismerősüknek megoldani egy személyes problémáját.


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. jan. 25. 20:17
 1/5 chtt ***** válasza:
100%

Csak nem romantikust fordítasz? Ott szoktak ilyesmiket mondani a pasik, miután a barátjuk megveszi végre a bazi nagy, csili-vili gyémánt eljegyzési gyűrűt. :)

Amúgy nincs olyan, hogy helyes fordítás, hisz ahány ember, annyiféle szókincs, fogalmazáskészség. Pl.:

- Persze átválthatsz minden egyes karátot 0,2 grammá, de szerintem könnyebb élni egy olyan világban, ahol sokféle metrika, mértékegység van; szebb és gazdagabb az a világ.

Változatok:

persze / természetesen

lehetséges átváltani / át lehet váltani/ átválthatjuk / átválthatod

úgy gondolom / úgy vélem / azt hiszem / szerintem...

2020. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
100%
bocs - átválthatsz grammra :(
2020. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tán azt lehetne elméleti különbségnek hívni, hogy AsahinaMona a more beautiful, more richer kiegészítéseket az easier-hez rendelte hozzá, Chtt meg az is-hez.

De hogy az író melyikre akart gondoltatni...

2020. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
100%
Igen, igaza van Sztrogoffnak: könnyebb, szebb és gazdagabb élni - azért nem így írtam, mert nekem magyartalannak tűnt; szerintem - és ez szigorúan magánvélemény - szebb, magyar fülnek jobban hangzó az én változatom. De természetesen a kérdező dönt. :)
2020. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, a romantikusok azok valahogy mindig elérnek. 😄😄😄


Köszönöm a válaszokat, igazából az én verzióm számomra is magyartalannak tűnt.

2020. jan. 30. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!