Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az Orosz Kulturális...

Milyen az Orosz Kulturális Központ nyelvtanfolyama? Tapasztalatok róla?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kezdő/újrakezdő érdekelne. Kb B1 szinten voltam, mikor félbehagytam a tanulást, erre a szintre szeretném visszatornázni a tudásomat a 60 órás tanfolyam alatt.

2020. jan. 25. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Előző félévben jártam tanfolyamra oda, igaz nem erre az újrakezdőre. (B2-C1 volt kb. a szint, nekem 2 év kimaradt előtte az aktív tanulásban.) Én szerettem, sokat tanultam az órákon és amúgy is próbáltam rá sok időt szánni, mert néhol a kimaradás miatt nehéznek éreztem.

Általában elég változatos órák voltak, beszélgetés sok volt, de volt hogy szókincsfejlesztés, nyelvtan volt főleg. Szerintem nagy előny, hogy anyanyelvű tanárok tartják.

Mielőtt nekikezdesz, mindenképp kell írni egy szintfelmérőt, amit ott kijavítanak, plusz van egy kis beszélgetés is utána, ez alapján osztanak csoportokba.

Szóval szerintem érdemes járni, sok sikert!

2020. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.:)
2020. jan. 30. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és 1-es válaszoló!


Kérdezhetnék tőled pár dolgot, főleg a színvonalukról, hatékonyságukról?


Tényleg jó minőségben oktatnak, lehet velük jól haladni? Nem magántanár persze, de az országban talán a legjobb tanfolyam, ugye?


Nulláról középfokra mennyi idő eljutni?

Tudom, az egyéni képességektől, ráfordított időtől, stb... is sok minden függ, de mégis valamit tudnátok mondani erről?



Ilyen helyre jól gondolom, hogy általában olyanok járnak tanulni, akik akarnak is, motiváltak, komolyan is veszik?


Ha nem gond, majd kérdeznék még többet is!


Köszönöm!


Üdv

2021. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Én egy tanfolyamot végeztem náluk, de két különböző tanárral. A COVID kettévágta, februártól márciusig jártam az elsővel, aztán októbertől decemberig a másodikkal. Muszáj volt így, mivel pénzt nem adott vissza az Intézet, de maga az ügyintézés sem volt a legjobb, pl hetekig október 2-ról volt szó, mint kezdés, majd szeptember 23-án tudtam meg, hogy szeptember 25 lesz inkább a kezdés...


Az első oktató egy kb negyvenes, lendületes hölgy volt, jó volt vele tanulni, ami leckét adott, tisztességesen ellenőriztük, az órákon lehetett kérdezni, képben volt hol hagytuk abba az előző alkalommal stb. Élveztem, örömmel mentem az órákra, megérte a pénzt.


A második oktató egy katasztrófa volt, a fentiekből semmi nem volt igaz rá. Kb 5-6 fő maradt a csoportból, de senki nem szerette, ugyanakkor a konkrét kéréseinknek sem tett eleget, pl nem magyarázta el a dolgokat megfelelően, ugrált a témák között, 2-3x le akarta ellenőrizni ugyanazt a feladatot, értelmetlen leckéket adott fel, folyton tovább tartotta az órát (ami alapból előny is lehetne, de hétköznap lévén nyilván mindenki munkába/egyéb helyre sietett volna, anélkül, hogy lemaradna valami fontosról). Rendszeresen a szavunkba vágott, nem engedte, hogy saját tempóval rakjuk össze a mondanivalónkat. Konkrét példa: egy helyiség bútorait kellett volna elsorolnom, de az első után velem párhuzamosan kezdtt beszélni, mondván, hogy nem a székkel, hanem az asztallal kezdjük, aztán szék, kanapé... Én, a fizető tanuló pedig ültem némán, holott nyilván a verbális skilleket is fejleszteni szerettem volna.

Volt egyhavi online oktatás is novemberben a COVID miatt, de mint kiderült, kb 0 informatikai tudása volt a néninek, ami alapból nem lenne kínos, de eddigre fél éve benne voltunk a járványban, ezidő alatt tanulhatott volna valamit. Pl azt, hogy észrevegye a kamera nélkül bejelentkező tanulókat is.


Ez egyébként egy B1 szintű tanfolyam volt, nem tudom, mennyi idő velük alapról eljutni középfokra, de az biztos, hogy erősen tanárfüggő a dolog.

Jó tanárral talán 2 év.

A tanulók szerintem motiváltak, főleg, hogy minimum huszonéves, de inkább idősebb emberekről beszélünk.


Ha van még kérdésed, írj bátran.

2022. jan. 3. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! (1-es válaszoló vagyok).


Kérdezőnek szerintem is igaza van abban, hogy nagyon tanárfüggő is lehet a dolog, és nem tudni előre, kihez kerül az ember.


Én több kurzust is egy tanárhoz jártam, online-és személyes formában is, így nem ismertem senki mást az OKK-ból az oktatók közül. Nekem ő megfelelő volt, sokat fejlődtem nála, még úgy is, hogy az utolsó időkben nem tudtam elég energiát a tanulásba/háziírásba fektetni.


A két év szerintem is reális lehet a középfokra teljesen 0-ról, viszont szerintem elég sok önálló energiabefektetés is kellhet hozzá, főleg az elején. Nyilván ez attól is függ, hogy Te milyen nyelveket tanultál pl. korábban, számodra az orosz nyelvtani rendszere mennyire könnyen emészthető elsőre stb.


Szerintem sincs baj az emberek motiváltságával, felnőtt emberek önszántukból iratkoznak be, mindenki min. 20-as éveiben jár, de pl. az én csoportomban én ezzel a korral nagyon fiatalnak számítottam.

2022. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a válaszokat!


A 4-esre:

Tehát itt is tanárfüggő. Persze értem, csak kicsit azt gondoltam, hogy talán mindig az ilyen kulturális központok a legprofibbak.


Írtad, hogy motiváltak, meg minimum huszonévesek.

Gondolom (javíts ki tévedek) ide alapból tanultabb emberek járnak, akik akarnak is valamit kezdeni vele, értelmes emberek.

Ha jól tudom ilyen tanfolyamokon időnként még magasabb pozícióban lévő emberek is megfordulnak.


Nem egy kisvárosi német ELO kurzus...

2022. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, amit a résztvevőkről kérdeztem, akkor tőled is kérdezem. :)


Hány fős egy csoport amúgy?


MIlyen intenzitású kurzust ajánlanál?

A két év nagyon jól hangzik. Ugye úgy érted, hogy ahogy véget ér az egyik kurzus rögtön kezdeni az újabbat?



Oroszból tudsz vagy tudtok esetleg jobb képzést mint a Kulturális Központé?


Köszönöm!

2022. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Alapjaiban sokan jártak BTK szlavisztikások (mondjuk nálunk pont nem volt egy se a csoportban), járnak olyanok, akik munka miatt néha megfordulnak Oroszországban vagy valamennyire használják a munkájukhoz az oroszt, meg olyanok is, akiknek tetszett a nyelv és meg akarták pusztán tanulni.

Az én csoportomban mind értelmes emberek voltak, azt hogy min. 20+ az emberek életkora, inkább amiatt mondanám mérvadónak a motiváltságban, mert nyilván máshogy állsz egy képzéshez, ha te fizeted az árát, konkrétan te látod azt, hogy erre szükséged van vmi okból, illetve munka/család meg egyéb elfoglaltságok mellett hajlandó vagy ezzel is foglalkozni, mint ha mondjuk anyu/apu beírat egy nyári nyelvtanfolyamra, hogy aztán átmenj a pótvizsgán. (Nyilván kisarkított példa :)))


Változó, de 8-10 főnél szerintem soha nincsenek többen egy csoportban.


Ha jól emlékszem, minden kurzus heti 2x90 perc, szept. végétől tart dec. közepéig, illetve februártól májusig.

Igen, de azért a 2 év biztos hogy mellékes tanulást is igényel sokszor. Akár jelezheted is, hogy a te céljaid ezek lennének, és lehetőség szerint szeretnél intenzíven haladni, de nyilván teljesen kezdőként nem fognak magasabb szintre tenni. :)


Szokott lenni szintfelmérő kötelezően, ha vki nem teljesen kezdő, ott a céljaidról is van pár kérdés.


Én nem tudok jobbat, jártam még az InterLingua-hoz (3-an voltunk a csoportban), de azt nagyon kezdőként, kb. A2 voltam.

Ott amiatt nagyon sokat fejlődtem, mert kezdőként szerintem mindig érezhetőbb léptékű a fejlődés, plusz 3 ember az intenzív kurzuson... Szinte magánóra-jellege volt. :)


Az OKK-ban B2/C1-C1-esként voltam, ott inkább már nüanszokat tanultam meg a hosszú kihagyásom után, de mikor pl. kijöttem Oroszországba tartósabban, én úgy éreztem hogy az ott elsajátított szókincs/tematika sokat adott.

2022. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!