Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emberek jobban beszélnének...

Az emberek jobban beszélnének idegen nyelveket ha nem tanítanák az iskolában?

Figyelt kérdés

A magyar oktatási rendszer borzasztóan silányul működik, inkább csak elveszi a diákoktól a természetes tanulási kedvet, ráerőltetik, negatív érzéseket kapcsolnak a tananyaghoz.

Ennek így nem sok értelme van.

Ha egyáltalán nem szerepelne a tananyagban idegen nyelv akkor nem lehet hogy több ember tanulna idegen nyelveket Magyarországon?


2020. jan. 28. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az emberek többsége lusta. Ha nem rugdosnák, akkor szart sem csinálna.



Én inkább azt csinálnám, hogy opcionálisan lehessen az iskolában nyelvet tanulni vagy eljárni nyelvtanárokhoz. Lenne x beadandó, amit mindenkinek meg kell írnia, de év végén aki sikeresen vizsgázik, az kap egy szintjének megfelelő nyelvvizsga bizonyítványt.

2020. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az iskolában nem tanítanának nyelveket, akkor még annyian sem beszélnének idegen nyelveket, mint most.
2020. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
1,2-es na akkor Finnország hogy volt képes erre ily módon? Ha jól tudom michael Moore csinált interjút finn iskolasokkal, kivétel nélkül mind mondta hogy beszélnek legalább 2 nyelvet, némelyek meg 3,4 et pedig középiskolások.
2020. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3# jogos, szerintem a magyar oktatás többet árt mint használ.
2020. jan. 28. 11:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ax iskolai oktatas megadja az alapot.

Heti 3 ora hossza alatt senki nem tanul meg egy nyelvet.

A tanar nem fog egy idegen nyelven megtanulni a tanulok helyett.

2020. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekem az a tapasztalatom hogy amely nyelveket tanították iskolába mindig volt egy tanár amely képes volt megutáltatni velem az egészet már a hozzá állása alapján és évek kellettek mire végül ez feloldodott. Szerintem nem kéne erőltetni ezt alkalmatlan tanárokkal, lehet hogy tudják a nyelvet, de nem tanárnak valók. Tömény nyelvtannal semmire se mennek, csak elfelejti az ember, arra meg kevés az óra hogy konkrét példákon keresztül rögzüljon, pedig az a leghatekonyabb módszer, mert másképp alig rögzül, és annyit nem ér az egész hogy évente egyszer eloveszunk valamit akkor tudjuk semmi ismétlés elfelejtjuk és következő évbe megint vesszük elő és ugyanaz megy körbe. De az hogy rengeteg fölösleges tantárgy van az a gyakorlás lehetőséget veszi el amit szabadidobe lehetne tenni, és ez nemcsak középiskolában, de egyetemen is jelen van, bár ott kevésbé.
2020. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem oszt, nem szoroz.

Aki motivált, az meg fogja tanulni, aki nem, az nem. Én pl. mindkét nyelvből 5-ös voltam, mindkettőből nyelvvizsgáztam, de az egyiket a gimi után (!) utáltam meg, mára olyan, mintha sosem tanultam volna.

Másrészt ismerek olyan középszinten 2-esre érettségizettet, aki egy mondatot nem volt képes összerakni, sőt, még a szavakat sem nagyon tudta megtanulni, mégis átrugdosták (onnan tudom, hogy én próbáltam neki segíteni felkészülni, de érzéke sem volt hozzá meg nem is érdekelte; nem is értem, milyen alapon engedték át osztályról osztályra.

2020. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez középiskolától, tanártól és legfőképp az adott illetőtől függ. Én mindig nyitott voltam az idegen nyelvek tanulására, es akkor döbbentem rá, hogy mennyire nem tudok semmit, amikor egy kisvárosi általánosból egy nagyon erős gimibe kerültem, nyelvi tagozatra. Nekem is volt rossz tanárom angolból is, nem is szerettem, a következő tanáromat viszont imádtam, ő 4 év alatt, totál kezdő angoltól C1 szintig juttatott minket. Persze rá is lehetne mást mondani, voltak a csoportból akik egy B2-t sem értek el, de ez az ő hozzáállásuktól is függött.

Vegyük észre, hogy nem vagyunk egyformák és ha valakinek nem válik be a porosz rendszer, az keresse meg a saját útját, menjen külföldre nyelvet tanulni, nyelviskola keressen fel vagy magántanárt.

Lehet ujjal mutogatni a magyar oktatási rendszerre, mert rengeteg hibája van, de szerintem aki akar érvényesülni és elérni valamit, az vagy így vagy úgy de megtalálja a saját útját a célig.

2020. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában kb. nulla szintű volt a tesi oktatás, mégis aktívan sportolok felnőttként is. 3 nyelven beszélek, ebből egyet iskolában tanultam, kettőt felnőttként. A volt osztályomban jópár ember épphogy csak leérettségizett nyelvből, én meg később felsőfokút tettem. Felesleges az oktatást hibáztatni, a diákok nagy része egyszerűen lusta, ha nem lenne muszáj, még ennyien sem tanulnának nyelveket.
2020. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#7: Meghozták a Tajgetosz-törvényt, ez az eredménye.
2020. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!