Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eddig viszonylag elhanyagoltam...

Eddig viszonylag elhanyagoltam az idegen nyelven való olvasást. Ha mostantól minden nap legalább fél órát foglalkozom ezzel (könnyített olvasmányok révén), miben és nagyjából mennyi idő alatt lesz érzékelhető a változás?

Figyelt kérdés
Csak a passzív szókincsem fog javulni vagy aktívan is választékosabban tudom magam kifejezni? 1 hónap alatt lehet már valamiféle minimális változást észrevenni, ha tényleg minden nap foglalkozom az olvasással?
2020. febr. 12. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az fejlődik, amit gyakorolsz. Ha az olvasást gyakorlod, akkor az írott szövegértésed fog javulni, a passzív szókincsed bővül majd. A könnyített olvasmányok hasznos kiegészítői a nyelvkönyveknek.
2020. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokat segít, ha hangosan (legalább félhangosan) olvasol. Ha az olvasott rész tartalmát elmeséled valakinek, ha nincs kinek, akkor saját magadnak, sőt, akár le is írod (persze a célnyelven), az segít rögzíteni az új szavakat.

Ha van hozzá türelmed, oldalanként írj fel magadnak 1-2 kifejezést, amit a szövegből megértettél, de magadtól még nem tudnád használni. Legjobb ha az egész mondatot leírod, hogy szövegkörnyezettel együtt jegyezd meg. Többet ne válassz, mert hamar odajuthatsz, hogy a fél oldalt lemásolod, és ahhoz már se kedved, se időd nem lesz. Keresd ki minden oldalról a legjobbakat, és így megmarad a mnotivációd.

2020. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!