Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "when" után mikor kell...

A "when" után mikor kell folyamatos jelent és mikor sima jelent használni?

Figyelt kérdés

Többször láttam már, hogy a "when" után folyamatos jelen van. Én nem értem, mi indokolja ezt. Például ebben az esetben:


Szeretem, amikor egymás ellen játszotok.


I love when you play against each other.

I love when you are playing against each other.


Nekem a magyar mondat úgy hangzana, ha kicsit jobban beleássuk magunkat, hogy "Szeretem, amikor egymás ellen szoktatok játszani". Ezért én sima jelent használnék, mert ugye szokást fejez ki. Mégis sok ilyen esetben láttam már folyamatos alakot:


Pl. When you are playing the piano, you should be ... bla bla bla.

Miért nem "When you play the piano"?



2020. febr. 20. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert jobban kiemeli a cselekvés folyamatát.
2020. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor végül is használható mindkettő, ugye? Nyelvtanilag jó mindkettő, nem?
2020. febr. 20. 15:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az első példamondat jo csak. Mert a masodik eset időközönként elofordulo esetekre vonatkozik, amely nem lehet folyamatos.
2020. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
A pianos példánál a WHEN Simple Presenttel kell hogy álljon! Hülyeséget írtál fel amikor összehoztad a Present Progressivvel!
2020. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy ezresért leírom neked 2 oldalba a teljes magyarázatot érthetően. Példákkal, magyarázatokkal.
2020. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pár angolosan angol mondat:

Sometimes when he was playing in the house, he would bump into his father by accident.

he'd worked it all out, planned it move by move, just like when he was playing chess.

When he was playing he strutted about like the rooster in the chicken run.

I remember Trevor Brooking doing it for England when he was playing in the Second Division.

Voight first got to know Dustin well when he was playing Rudolpho in A View from the Bridge

2020. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sztrogoff, a példáid nagyon jók és érthetőek, mivel ugye múlt időben vannak. Pl. "When he was playing" szerintem jól érthető, mivelhogy a múlt egy bizonyos időpontjában zajló cselekvést ír le: "Amikor éppen játszott".

De nekem azzal van gondom, amikor jelenidőt látok a when után. Szerintem semmi nem indokolja, hogy jelenidőben használjak ing-es szerkezetet. Valahogy jelenidőben nekem furán hangzik ez a folyamatos forma. Én inkább mondanám, hogy "when he plays", mint azt, hogy "when he is playing". Csak nem tudom, hogy helyes-e mindkettő, illetve hogy ugyanolyan jelentéssel bírnak-e.

2020. febr. 22. 20:39
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

WHEN-t nem használunk Present Progressivvel. Hanem Simple Presenttel.


Meddig akarsz még ezen rágódni?

2020. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, ehhez képest én elég sok helyen láttam ilyen szerkezetet...
2020. febr. 22. 21:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondj egy ilyen példát.
2020. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!