Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Online jelentkeztem nyelvvizsg...

Online jelentkeztem nyelvvizsgára és most nem tudom hogy muszáj-e fizetnem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Online jelentkeztem BME nyelvvizsgára és a visszaigazolásban azt írták hogy a fizetési mód BME csekk. Eztán vártam hogy küldjék a csekket hogy befizessem, de nem küldtek semmit, ezért elkönyveltem magamban hogy valami hiba történt és megyek legközelebb... Most viszont küldtek egy mailt hogy megtörtént a vizsgabeosztásom, pedig még nem is fizettem. A szóbelit olyan időre tették mikor nem leszek itthon.


Miután olvastam az e-mailt, megint végigböngésztem az oldalt és valahol megtaláltam hogy csekket nem postáznak, azért külön kell bemenni az irodába, de ez nem volt benne a levélben amit küldtek...


Nem tudom miért osztottak be mikor még be sem fizettem a díjat... Most hogy már arra álltam rá hogy fél év múlva vizsgázom csak, nem is készültem és így kéne elmennem vizsgázni. Plusz még lehet fizetnem kéne késedelmi díjat meg még pár ezret az új időpontért. Azt mondanám hogy inkább megyek fél év múlva, de nem tudom hogy most kell-e fizetnem.


2010. júl. 24. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én igaz BGF-est (szakmait) csináltam, de nálunk ugyanez volt a módja,de nekünk különeljárdási díjat kellett volna fizenünk (3e FT), ha ilyet teszünk. de szerintem ők (BGF) úgyis felhívtak volna ha nem fizettem volna be időben. (1x fel is hívtak, de más okból)


Én azt tanácsolnám neked, ha teheted, akkor menj be a legközelebbi vizsgahelyre és kérdezz rá, hogy mi van ilyenkor, és ha később lesz ebből valamilyen gondod, akkor azt tudod majd mondani, hogy x.y. ezt és ezt mondta :) Hívd fel őket, vagy írj nekik e-mail-t .


Max. ha nagyon "besértődnek" akkor elmész más vizsgahelyre (pl.:BGF...stb..)

2010. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Írtam nekik pár napja de nem válaszoltak úgyhogy hétköznap felhívom őket... Csak olyan idegesítő mikor ilyen van...
2010. júl. 24. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De azért írhattak volna neked egy e-mailt, hogy elkéstél a befizetéssel, vagy valami, nemde? Amúgy megnéztem a vizsgaszabályzatot (BME) és abban tényleg nem írtak semmit. CSak annyit, hogy aki befizette a díjat, és visszalép, akkor hogyan kapja vissza, de nálad ez nem téma.


Bár ilyen esetben kinézem, hogy egy csomó késedelmi díjat meg különeljárási díjat terhelnének a jelentkezőre...de szerintem annyira ne aggódj, bár a helyedben felkészülnék egy olyan kérdésre, hogy mi volt az oka, hogy késtél / nem fizettél, és előállnék valamilyen jó kis válasszal, ha a későbbiekben náluk szeretnél még vizsgázni.


(Amúgy tényleg aláírtál / elküldtél olyan nyilatkozatot, hogy elfogadod és tudomásul veszed a Vizsgaszabályzatot?)

2010. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az online jelentkezésnél biztos volt olyan pipa hogy elfogadom, nem emlékszem már. De abban nem volt szó arról hogy be kell mennem a csekkért és ez nekem nem volt egyértelmű hogy be kéne mennem.
2010. júl. 24. 14:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Felszámolhatnak így késedelmi díjat? Tényleg felhívhatnának olyankor nem?
2010. júl. 24. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:

:)

Na látod!

Ezt nem is akartam írni, mert jobb ha az ember ilyenekre önmaguktól jönnek rá, de erre simán hivatkozhatsz.


(amúgy halkan jegyezném meg, hogy pl a BGf-esnél kb 50 oldal vizsgaszabályzat van külön paragrafusonként. Én ilyet nem nagyon találtam a BME-es oldalon, bár ettől még lehet hogy van nekik... talán erre is hivatkozhatsz)


"A jelentkezési időszak lezárása után késedelmi díj ellenében fogadható el jelentkezés, nyelvenként változó határidőig. "


Szerintem max késedelmi díjat és/vagy halasztási díjat sózhatnak rád (kb. 2eFt+3eFt = 5e Ft) abban az esetben ha náluk akarnál vizsgázni. El tudnám képzelni azt, hogy ha azt mondanák, hogy fizesd be az összeget, vagy ha nem akkor törlik a jelentkezésedet, de a jövőben nem mehetsz hozzájuk (BME-sre )vizsgázni. Akkor más vizsgaközpont által meghirdetettekre még simán el mehetsz. (de akkor már légy körültekintőbb, és tutira járj utána mindennek, és olvasd el a vizsgaszabályzatot, okés?!) :)


Amúgy érdemes törekedni a békés ügyintézésre, mert könnyen meglehet, hogy feljegyzésként elküldik a vizsgaközpontnak...


Sok sikert!


Azért írhatnál majd pár sort, hogy mi lett...

2010. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszi
2010. júl. 24. 15:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Mivel megtörtént a vizsgabeosztásom, 3000 forintot kell befizetnem eljárási díjként és így lemondhatom a vizsgát.
2010. júl. 24. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!