Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kiejteni az although...

Hogy kell kiejteni az although szót?

Figyelt kérdés
Leírná valaki fonetikusan? Komolyan, meghallgattam már párszor de én valami olyat hallok, hogy "alfdó". Ez lehetséges? Köszi!

2020. márc. 7. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontos kiejtését itt meg tudod nézni


[link]


de fonetikusan valahogy úgy hogy "oldó" de ez nem pontos persze...

2020. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kattints szépen rá a hangszóró szimbólumra.


Egyébként ez pont olyan szó, amit magyarul nem lehet fonetikusan leírni, ugyanis nálunk nem létezik a /ð/ hang (/θ/ zöngés párja, mindkettőt th-val írják).


De magyar akcentusban a /ð/ sima d-re szokott váltani, úgyhogy ez esetben "oldou"-nak lehetne írni.

2020. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen nektek!

Német után (Eddig) nem volt nagy nehézségem a nyelvtannal, de a kiejtés az kikészít. :-D

Kicsit se áll rá se a fülem, se a szám.

Hallgattam ezeken a hangszórócskákon már a szót, azután írtam ki a kérdést, de...

Komoly kalaplengetés mindazk előtt, akik felnőtt fejjel tanulják az angolt, és viszonylag szép a kiejtésük. Nekem reménytelennek tűnik...

2020. márc. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!