Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit lehet megérteni,...

Mennyit lehet megérteni, megtanulni, megjegyezni annyiból ha pl:német zenét, filmet, szöveget hallgatok, nézek, olvasok? Anélkül, hogy elkezdeném magolni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalataim alapján: először csak 1-2 szavat értettem (angolul tanulok, angol zenét halgattam) aztán későbbb úgy hallgattam, hogy közben néztem a dalszöveget, aztán meghalgattam szöveg nélkül is, és már sokkal többet értettem belőle. Azt azonban hozzá kell tennem, hogy olyan szavat, amivel még azelőtt nem találkoztál, nem fogsz felismerni. Nagyon jó azonban ez arra, hogy rááljon a füled a nyelvre :) Remélem tudtam segíteni :)
2010. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Nekem 1 éve van német nyelvvizsgám, a tankönyveken, órákon kívül nagyon nagy segítség volt a hallott szöveg megértése, visszaismétlése.

Én így csináltam:

Silbermond, die ärzte, rammstein dalszövegeknek megkerestem a lyrics-ét, és amikor énekelte az énekes/énekesnő, én is énekeltem :)

megnéztem a magyar fordítását, megértettem a mondatokat, így könnyebb volt tanulnom.

filmeket, könyveket akkor fogsz megérteni, ha már jól tudod a németet. Én csak nyelvvizsga után álltam neki egy könyvnek, 1,5 nap után kiolvastam. Más az irodalmi nyelv,mint az,amit suliban tanulsz :) uh ne ezzel kezdd(persze könyve válogatja).

Filmek terén én Disney-vel kezdtem, youtube-n csomó van :) Mulan, die schönste und das biest meg ilyenek. Ezeknek KÖNNYŰ a nyelvtanszerkezete, szókincsben sem hűdesok. Ez tökéletes tanulási lehetőség volt nekem, és ezek a dolgok sokat segítettek, hogy 83% legyen a nyelvvizsgám.

Sok sikert!

2010. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi mindent,megfogadom :D
2010. júl. 25. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha erősen koncentrálsz a hallgatott szövegre, az fejlesztheti a beszédértésedet (azt, hogy a beszélt szövegből ki tudd hámozni a szavakat, illetve a különféle kiejtéseket megértsd).


Tanulásra azonban ez nem elég (pontosabban rendkívül alacsony hatékonyságú). A nyelvtanulásban a beszéd hallgatása és a szöveg olvasása csak a rendszeres nyelvtan- és szótanulás mellett hatékony, önmagában egyik módszer sem hatékony a másik nélkül.


Végül, ha a zenét nem kellő figyelemmel hallgatod, akkor semmire se jó. Tévhit, hogy a nyelv "ráragad" az emberre vagy "belemászik" a fülébe.

2010. júl. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!