Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek létezik, hogy...

Szerintetek létezik, hogy valaki gimnazista korában ténylegesen anyanyelvi szinten megtanul olaszul?

Figyelt kérdés
Magyar-olasz két tanítási nyelvű osztályba jártam, ahol az egyik osztálytársam hihetetlenül jól megtanulta a nyelvet, "mindenki a csodájára járt". Csak ott, 15 évesen kezdte el a nyelvet. Az még hagyján, hogy hatalmas szókincse van, de ami miatt még az olaszok is azt hiszik róla, hogy született olasz, az az, hogy a kiejtése is teljesen autentikus. Én úgy tudtam, csak kiskorban lehet tökéletesen elsajátítani egy nyelv hangjait. Hogyan lehet, hogy neki mégis sikerült? Létezhet ez? Vagy alapvetően az olasz sokkal kevesebb idegen hangot tartalmaz a magyarhoz képest, mint mondjuk egy angol vagy egy francia?
2020. márc. 17. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ha nagyon érdekli a nyelv és nagyon sokat foglalkozik vele.

Az olasz nyelv hangjai nagyjából megfelelnek a magyarnak, az írása is logikus, messze nem egy angolról vagy franciáról van szó.

2020. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért kétlem, hogy azt hiszik róla, hogy született olasz. Én is 15 évesen kezdtem olaszul tanulni, majd 5 évet éltem is kint, nagyon jól beszélem a nyelvet, de az olaszok tudják, hogy nem vagyok olasz. A lányom 9 éves volt, mikor Kanadába költöztünk, na ő még pont abban a korban volt, mikor akcentus nélkül, anyanyelvi szinten meg tudott tanulni. De ő ugye kanadai iskolába járt, a magyar gimiben kétlem, hogy csak anyanyelvi tanárok voltak, akiktől a helyes kiejtést megtanulta.
2020. márc. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Remélem ez egy rossz vicc, "kedves" utolsó!

A magyar kórházak még akkor se tudják rendesen ellátni a betegeket, ha nincsen vészhelyzet...

2020. márc. 17. 08:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, természetesen nem a 2-es válaszolónak szólt a kommentem, csak azóta törölték a 3-ast.
2020. márc. 17. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Nem vicc! Itt a cikk, sőt az egész olasz sajtó arról cikkezik, hogy hagynak majd meghalni minden 80 év feletti vírusost!


[link]

2020. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Tudod mi az anyanyelvi szint?
2022. aug. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!