Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol háziban tudtok-e segíteni?

Angol háziban tudtok-e segíteni?

Figyelt kérdés

Én megoldottam csak úgy érzem, hogy nem teljesen jó, ezért megköszönném, ha valaki leírná a hiányzó szavakat <3



I. Read the following text and put the verbs in brackets into the correct form.


Every time I visited him, he 1)...... (to sit) in an armchair almost on top of the gas fire, his white head down to his knees. A chair he hardly moved from, a chair that 2)........(become) a bed. The


bulky black and white television, coated with dust 3) ..... (to murmur) to itself. Even the


programmes looked old. The whole room was mean and dark, cluttered with the debris of life. “I 4)..... (to have) a bad heart, you know ”, he said, using a sweet-old-man’s voice.”No one to look

after me since my wife 5) ......(to pass) away. That 6) ...... (to be) her, up there.”


A large, framed, studio portrait on the sideboard. A woman in her mid – forties, taken about 1950 from the look of her hair and jacket. It seemed the photographer 7) ..... (to catch) the end of a smile... Or, maybe, I 8) ...(to think) then, maybe she couldn’t smile. I couldn’t get that look out of my head. What 9)........(to happen) to make her do that ? And all through the summer, as I 10) ....(to visit) him, the question grew in my head.



2020. márc. 22. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd le nekünk a TE megoldásod, és segítünk, ha valamelyik nem jó!
2020. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1.sat

2.became

3.murmured

4.have

5.passed

6.is

7.had caught

8.thought

9.has happened

10.visited

ez az en megoldasom

2020. márc. 22. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az elsőnél folyamatos múltat használnék. Was sitting, hiszen már úgy találta a megérkező.


Ugyanúgy a tv was murmuring hiszen ment a tv, szólt, de "csak saját magának".


A my wife passed away nekem jónak tűnik, de azt nem tudom...


Az utolsó mondat meg nekem kicsit zavaros, mintha hiányozna belőle

2020. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
100%

Igen, ahogy előttem írták: was sitting, was murmuring...

A 9-esnél kérdezem, hogy mivel az asszony már halott, nem egyszerű múlt-e inkább: What happened to make her do that?

És az utolsó mondatban sincs elgépelés, itt vagyon ni: [link] (kedvem lenne csak azért regisztrálni, hogy megírjam, minek "segít" az olyan, aki angolul nem tud)- az "all through summer" és az "as" miatt talán folyamatos múltat használnék (was visiting).

2020. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érzésre a 9. az had happened.
2020. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!