Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből olyan feladatom van,...

Németből olyan feladatom van, hogy ppt-t kell csinálnom a "betegségek" vagy a "város" témakörből, de fogalmam sincs mit írjak bele. Akinek kellett hasonlót írnia tudna pár tippet adni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 24. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1.) Betegség témakör

sorolhatsz fel különböző betegségeket, le tudod írni egy orvosi kivizsgálás menetét, tüneteket, stb


2.)város

(nekem ez szimpatikusabb)

Több dologról tudsz írni: különböző épületek (családi ház pl,panel) kifejteni mik vannak egy városban, milyen részek (belváros-külváros). Összehasonlítást is lehet bele írni akár a milyen élni faluban-városban --->előnyök-hátrányok.

2020. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Sajnos a szókincsem nem túl nagy mivel költözés miatt kimaradt 2 év és a mondatokat sem túl jól tudom összerakni. Ebben is tudna valaki segíteni?
2020. márc. 24. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Kidolgozott tételek amikből tudsz mondatokat/kifejezéseket kivenni:

Egészség/orvos témakör:

[link]


[link]



Város témakör:

[link]


[link]


Még erről az oldalról is tudsz letölteni, van többféle is:

[link]


Ha mindegyikből kiveszel kifejezéseket, részeket össze tudsz dobni egy ppt-t szerintem

2020. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. márc. 25. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!