Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam külföldön a...

Hogyan tanuljam külföldön a nyelvet hatékonyan?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja vagyok Olaszországban, de csak pár szó ragadt meg eddig. (nagyon kevés tudással jöttem ki, így örülök, h egyáltalán értem mit mondanak nekem...) Még egy hónapot leszek kint, ez idő alatt szeretnék többet megtanulni, mint pár szó... Aiutami! =)
2010. júl. 26. 16:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy egy olasz családnál lakok, net max fél óra/nap..
2010. júl. 26. 16:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vai fare la spese con loro! Mondd nekik, hogy mutassanak rá a dolgokra, mondják el, mi az, milyen tárolóedényben vannak, mit kell velük csinálni, stb. Beszélgessetek mindenről, ami szembejön, amit a tévében láttak, közlekedésről meg hasonlók.

Menj oda veled egykorúakhoz, légy bátor! És ez mindenre igaz. Keress minél több beszédlehetőséget, mondd meg nekik, hogy folyamatosan tartsanak szóval, traktáljanak, addig, ne hagyjanak békén.

Tudom, először kézzel-lábbal mutogatás is belekeveredik, és az sem baj, ha nagyon egyszerű mondatszerkezetekkel értesz meg valami bonyolultat.

Vagy vedd rá őket, hogy Activity-szerű valamit játsszatok, azaz szóban körül kell írni valamit. :)


Ja és vegyél/kölcsönözz tőlük újságokat, magazinokat, beszéld meg velük, mit olvastál/halottál.


Szóval bármi bejön! :)

Forza!

2010. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg nincs valamilyen lehetoseg, talalkozni mas kulfoldiekkel, akik szinten olaszul akarnak megtanulni, es akkor egyutt konnyebb alapon, egymast tanithatjatok...akozben is rengeteget lehet gyakorolni.

Jo neked, merre vagy Olaszorszagban? Sulival mentel ki?

2010. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Magamnak kerestem munkát(au pair), nem a suli intézte. Amúgy voltam velük párszor vásárolni már, meg egyedül is voltam nekik bevásárolni. :) Most már átbillent a mérleg, ragadnak a szavak...:) csak gondolom kellett egy "kis" idő...
2010. aug. 7. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!