Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért fontos az angol nyelvtan...

Miért fontos az angol nyelvtant megtanulni?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem az angolt tanulni és eddig inkább csak szavakatat tanultam a nyelvtani részét meg nem értem,hogy miért fontos. Fogjuk ezt haszni? Miért kell tudni, hogy ez most present perfect vagy past simle stb. Nem elég csak szavakat megtanulni a nyelvtan meg jön magától?

Bár érzem hogy ha tudom a nyelvtant akkot a szavak is könnyebben mennének. A have, has, was, there, those, are, of,... Szavak jelentése vhogy mindig ki mennek a fejemből.

Nyelvtannal könnyebb lenne?


2020. ápr. 6. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Hogy ne suksükölő tahónak gondoljon az, akivel majd kommunikálni akarsz angolul... 😂😂😂😂
2020. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly kérdés?

Te érted mit szeretnék mondani ezek alapján: Menni tojás bolt és készít reggeli finom te? Ugye azért ragozásokkal, helyes névmással kicsit értelmesebb mondat jönne ki ebből: Elmegyek tojásért a boltba és egy finom reggelit készítek neked. Na, ezért kell az angol nyelvtant is megtanulni és nem elég csak a szavakat..

2020. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A névmások is szavak...
2020. ápr. 6. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Kötözködni akarsz, vagy nagyobb élettapasztalattal és belátással rendelkezők tanácsára vagy kíváncsi??
2020. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Például, mert tudod, hogy az amerikai past simple-t szeret használni, a brit viszont present perfect-et. Ha ennyit tudsz és fejben megvan az idevágó nyelvtani rész, akkor nem fogsz tudni belekeveredni a mondatképzésbe. Ha nem tudod a nyelvtant, akkor jó eséllyel keverni fogod a kettőt a mondataid során, mert nem tudatosul, hogy melyiket is használod valójában. Persze az embernek lehetnek jó intuíciói a beszéd során, de jobb tudatosan beszélni, mint a sötétben tapogatózva.
2020. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Te, figyelj, akkor ne tanuld meg a nyelvtant. Ilyen egyszerű. Aztán ne lepődj meg, ha a favágó angolodra senki nem reagál.

A másik meg, hogy pusztán szavak tanulásával nem jutsz messzire. Phrasal verbs-ről hallottál már?

2020. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké értem. Megtanulom a nyelvtant,de vhogy még mindig csak a szórendet és a szavakat tartom fontosnak.

Nagyon kezdő hülye vagyok, de ha fontos a nyelvtan akkor megtanulom.

2020. ápr. 6. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves #2 válaszoló. A példád megírása közben mennyi magyar nyelvtani szabályra gondoltál tudatosan? Elég nagy szakadék van a nyelvtani szabályok tudása és a nyelvtan helyes elsajátítása között. Nyelvtanilag mindhárom mondat helyes: "I need to go to the bathroom", "I have to go to the bathroom", "I want to go to the bathroom", de nem fogod tudni melyiket kell használni egészen addig amíg nem hallottál anyanyelvi beszélőt ilyet mondani. Annyira lesz fura, mint magyarul a pisilnem kell helyett pisilni akarokot mondani.
2020. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 chess01 válasza:
Kell a nyelvtan, de végèn, èletszerű szövegbe àgyazva.
2020. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez csak egy szabály, de nézzed a hatását:)

[link]

2020. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!