Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul szeretnék folyékony...

Ha angolul szeretnék folyékonyan megtanulni beszélni (nem nyelvvizsgázni), akkor is fontos pontosan tudnom az angol nyelvtant?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a célom, hogy folyékonyan beszéljek angolul, nem szeretnék nyelvvizsgát, csak azt, hogy szépen érthetően beszéljek angolul, legalább kommunikációképes szinten. Kérdésem, hogy ehhez mekkora mértékben kell az angol nyelvtan? Nyilván tudnom kell, hogy múlt időt, jelen vagy jövőidőt használjak, de annyira fontos pontosan tudnom, hogy az élő beszédben going to, vagy a will a helyes? Vagy ha a múltat nézem a past simple vagy a present perfect? Azt szokták mondani, hogy az angolok se ismerik mind 12 igeidőt.



2020. ápr. 7. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Kell. Gondolom nem csak a beszéd a célod, de az is, hogy mások értsék, amit mondasz. Nyelv nincs nyelvtan nélkül.

Nem kell 12, de azért nem mindegy, hogy valami megtörtént a régmúltban, vagy azért mondod, mert most a jelenben fontos, ami történt. Neked mindegy, nekik nem. Ahogy az sem mindegy, hogy a jövőben stabilan tervezed, biztosan megcsinálni valamit, vagy vagy igen, vagy nem. Tanulj! Legyél igényes, akkor is, ha nem vizsga a cél!

2020. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"annyira fontos pontosan tudnom, hogy az élő beszédben going to, vagy a will a helyes?"

"a past simple vagy a present perfect?"

De hát mást jelent...


Attól függ, mit akarsz elérni. Folyékonyan, szépen, érthetően elkéri a sót, vagy megkérdezni, hogy holnap este megy-e vonat? Ahhoz nem sok kell. Feljebb nézve, meg, igazad van, a magyarok sem értik azon a szinten a magyart.

2020. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"de annyira fontos pontosan tudnom, hogy az élő beszédben going to, vagy a will a helyes? "


Tudnod kell melyik a helyes, de nem kell tudnod miért az a helyes. Autót vezetni is tudsz anélkül, hogy mérnök lennél.

2020. ápr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond, ha nem tudod a nyelvtani szabályt, amíg tudod használni az adott nyelvtant szóba. Tehát használni tudni kell. A lányom anyanyelvi szinten beszél angolul, fogalma sincs, hogy mi az a past simple vagy present perfect, de használja őket. Én is folyékonyan beszélek angolul, C2-es szóbelim van, de nem tudnám felsorolni a 12 igeidőt, mert soha nem tanultam iskolában angolt. De ez nem azt jelenti, hogy nem használom őket.
2020. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon is, legalábbis az alapokat biztos, de szerintem többet is. Bár nem értem miért nem szeretnél nyelvvizsgát, mert az neked is jó pont, hogy tudd, hogy érthetően beszélsz e, plusz elég hasznos, de az előzőre visszatérve, a nyelvtan ugyan olyan fontos mint a szókincs, mert akkor leszel érthető is. :)
2020. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, tehát kell tudni, és nem a definíciót, hanem sokkal inkább használni, helyesen. Most tanulom egyébként őket (újra), csak rengeteg olyan feladattal szembesülök, aminél meg kell különböztetni pl, hogy going to, vagy will passzol a mondatba, vagy hogy egyszerű vagy folyamatos múlt.

Utolsó: Nem szeretnék nyelvvizsgát, mert attól, hogy van nyelvvizsgám, még nem biztos, hogy tudok beszélni is angolul, ráadásul nyelvvizsgán nem is inkább a beszédre mennek rá. Valahogy úgy érzem a nyelvvizsgák nem az életszerű nyelvre készítenek fel.

2020. ápr. 7. 18:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Én IELTS-et csináltam, és szerintem teljesen életszerű volt. A szóbelin nem előre betanult témakörökről kellett beszélnem, hanem egy nővel spontán beszélgettem a munka témakörében. Olyan volt, mint egy interjú, kérdezgetett, és spontán kellett válaszolnom. A hallgatásnál egyszer lehetett meghallgatni a szöveget, teljesen általános, hétköznapi szövegek, könnyebbtől a nehezebbig. Az írásnál meg egy ajánlólevelet kellett írnom, illetve a véleményemet leírnom valamiről. Nyelvtani feladatok nem voltak benne. Természetesen a jó eredményhez a nyelvtant helyesen kell használni.
2020. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga nem készít fel semmire.
2020. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Ha nem vagy az adott nyelvből anyanyelvi szinten nem tudod felmérni, hogy az mennyire életszerű. Így hát nézz meg egy magyar C1-es nyelvvizsgát külföldieknek:


Hallásértés és hozzá a feladatlap:

[link]

[link]


Írásbeli (a választ mindre tudni fogod, nyelvtanilag mennyit tudsz megindokolni?) :

[link]


Ez alapján el tudod dönteni, hogy mennyit ér egy nyelvvizsga és, hogy mennyire áll közel az anyanyelvi beszédhez.

2020. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es, akkor neked van pozitív élményed. :)

Én azt tapasztaltam, sokkal inkább az élő beszédet kérik, és ha jól tudsz angolul, nem kell hozzá nyelvvizsga is. Alapfokú szakmai angol nyelvvizsgám van, de még a mai napig se tudom mi értelme volt. A végzettségemhez kellett, de kb ennyi. Semmi más értelmét nem láttam. Beszélni nem tanított meg. Értem, nyilván jobb lett volna egy középfok, de az alapfokot is elfogadták így én SOS a határidő miatt az alapfokot csináltam meg. Mostmár viszont nem csinálnám meg a középfokot.


9-es, köszi, megnézem később, de ettől függetlenül ugyanúgy nem szeretnék nyelvvizsgázni. A véleményem ugyanaz: A nyelvvizsga nem készít fel az élő beszédre. Én eddig ezt tapasztaltam és ezt hallottam másoktól is sajnos. Párom felsőfokon beszél angolul, és nincs felsőfokú nyelvvizsgája "csak" egy középfok, viszont a munkahelyén amikor jelentkezett, nem a papírt kellett meglengetnie, hanem elkezdtek hozzá angolul beszélni, ő meg válaszolt, angolul ment le az interjú és nekik ennyi elég volt. De máshonnan is ezt hallom. Sőt már olyan példát is hallottam, hogy nem azt vették fel akinek volt nyelvvizsgája, hanem azt akinek nem volt, mert ő jobban tudott angolul. Tesóm se az angolórák miatt tanult meg angolul, hanem azért, mert csomó külföldi barátja van, és velük angolul beszélget.

2020. ápr. 7. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!