Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb szóbeli...

Melyik a legkönnyebb szóbeli nyelvvizsga németből, vagy melyik szóbeli nyelvvizsga könnyű németből? Ahol annyira nincs nagy téma kifejtés, stb.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 7. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Az origo nyelvvizsga a legkönnyebb úgy általánosan.
2020. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Origo tényleg jó. Írásbeli nagyon jó. A szóbeli részemről meg azért jobb, mert nem egy diákkal beszélgetsz. Így a vizsgáztató rávezethet, ha esetleg rendes. Ismerősőm olyan vizsgán volt ahol 3 man szóbeliztek egyszerre és úgy kellet egymással beszélgetni. (Nem tudom már melyik nyelvvizsga volt). Szóval össszességébe sokkal jobb, mint a többi. De hát kinek mi jön be. Valakinek ez könnyebb valakinek az. Nekem a fordítási feladat magyarra sokkal egyszerűbb feladat, mint bármi más.
2020. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a bajom,hogy nehezen tudom magam kifejezni. Meg persze gondolom szókincs is kellene a nyelvvizsgához.

Mármint alapból nem vagyok beszédes típus.

Ebből a szempontból gondoltam,hogy van-e olyan esetleg,ahol nem kell sokat beszélni?

Az Origo ilyen?

2020. ápr. 7. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenhol kell.


De van olyan ahol mikrofonnal kell felvenni a válaszokat. itolc pl. Lehet az lenne a nyerő számodra, mert nem más személyhez kell beszélned. Ha ez könnyebb megoldás számodra.

2020. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi jól hangzik.

Bár tényleg jó lenne olyan nyelvvizsga,amin nem kell sokat beszélni.

Viszont ilyet nehezen fogok találni, szerintem.

2020. ápr. 7. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Az origó 2 nyelvű, tehát a feladatokhozaz instrukciókat magyarul kapod meg.

Sőt néha magyarul is kell válaszolni a célnyelvű szöveg szerint.

A szóbeli majdnem olyan mint az emelt érettségi felépítésbe.

Van egy bemelegítő beszélgetés, lesz egy rövid szituációs beszélgetés + képleírás. Egy önálló témakifejtés is van, de ezeknél nem kell hosszan beszélni, csak röviden a saját véleményed elmondod.

2020. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell szóbelin se regényeket mondani. A lényeget kell.
2020. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!:)

Van direkt szóbelire felkészítő könyv,ami jó lehet?

2020. ápr. 7. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Fent vannak a témakörök a neten. Azokat kidolgozod és megtanulnod és kb ennyi a szóbeli vizsga 1 része. A képek randomok valóban, azt gyakorolni kell.
2020. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2020. ápr. 7. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!