Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az "indian" szót mostanában...

Az "indian" szót mostanában az indiaiakra használják az angolban, régebben meg az amerikai indiánokat jelentette?

Figyelt kérdés
Mind a 2 népre hivatkozott már angol szöveg "indian" néven. Most akkor melyik? Van egyéb elnevezésük is, amit lehet használni? Így elég félreérthető.
2020. ápr. 11. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai indiánokat régebben nevezték úgy, hogy american indian, ma inkább a native american járja.
2020. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom igen.

Először azt hitték indiában vannak, és úgy letek az őslakosok "indiánok".

A magyarban is érezhető ez.


Hogy most mire használják újabban hivatalosan, az passz. De eredetileg igen.


Ha tévedek, javítsatok ki.

2020. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha én írok egy random angol mondatot azzal a szóval, hogy "indian", kikre fognak gpndolni?
2020. ápr. 11. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyértelmüen az indiaiakra gondolnak!
2020. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
100%

red indians / redskins (bár ez utóbbira azt írja az okos Wiki, hogy szleng és pejoratív)

[link]

2020. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Kanadában élek, itt az indiaiakat hívják Indian-nak, az őslakosokat native-nek, first nation-nek vagy indigenous-nek hívják.
2020. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a helyzet kicsit bonyolultabb. Marlon Brando ugyebár nem vette át az Oscart a körösztapuér, és helyette ezt egy apacs (is) színésznő jelentette be, aki azt mondta, hogy: treatment of American Indians in the film industry. Persze, lehet, hogy ők úgy gondolják, hogy maguk használhatják e nevet. Amúgy az ifjú hölgy azt is mondta, hogy ő az elnöke a National Native American Affirmative Image Committee-nek, ami meg sokkal PC-bb név. És megint ugyanakkor Brando meg tagja volt az American Indian Movement-nek.

Colin F. Taylor, elismert indiánismerő etnográfus által írt könyvek címeiből:

The Native Americans

The American Indian

The Plains Indians

Ebből szerintem az utolsót marha nehéz lett volna PC-re átírni.

A Wikiben az egyik lap címe List of First Nations peoples, a másiké meg List of Indian reserves in Canada. Ésígytovább.

Az biztos, hogy ha valaki innen a Gyakoriról szeretne szavazatokat szerezni egy rezervátum lakóitól, akkor ügyelnie kell, hogy szólítja meg a népet.

2020. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!