Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anki mennyire megbízható?...

Anki mennyire megbízható? (Angol szavak)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 1,5 hete használom az Anki nevű programot szavak tanulására (5000 leggyakoribb angol szó) és eddig azt vettem észre, hogy tök hasznos:D. Olyan szavakat tanulok meg vele, amit még életemben nem hallottam. Nektek mi a véleményetek a programról? Hosszútávon megéri? Meg lehet-e vele tanulni azt az 5000 szót? (Napi 20 új szót tanulok)

2020. ápr. 14. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az Anki csak egy program, önmagában csak annyit csinál, hogy időnként felajánlja a szavakat. Ebben megbízható.


Egyébként te is adhatsz hozzá szavakat, sokkal jobban meg tudod tanulni azzal, ha te hozod létre a paklikat

2020. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szavakat én hoztam létre. Mármint láttam a neten az 5000 leggyakoribb angol szó listát, egyessével beírtam quizletbe, aztán beimportáltam Ankiba.
2020. ápr. 14. 11:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly júniusban kezdem a nyelvtanulást a nulláról. (Német) Az Ankival gyakoroltam a szavakat a legelejétől kezdve. Én is letöltöttem az adatbázisból egy csomagot, de sajátot is csináltam. Neked is ezt javaslom. Csinálj saját paklit is, és bármit hallasz (akár filmben, akár tanfolyamon, bárhol), azt tápláld be.


Összességében nekem nagyon hasznos volt, elvégre sikerült a márciusi B2 nyelvvizsgám. (88%-os szövegértéssel)

Persze ez nemcsak az Ankinak volt köszönhető, de annak is. Egy idő után érdemes olvasni is könnyített szövegeket pl.


Mondjuk most, hogy a szövegértésem már inkább a C1 szint felé közelít, nem tartom olyan előremutatónak, hogy az Ankit tovább használjam. Most már úgy gondolom, az Ankira szánt idő helyett olvashatnék valami német szöveget, mert észrevettem, hogy tök sokszor az Ankiban tudom a választ, de az adott szót nem feltétlenül ismerem fel egy szövegben.

2020. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!