Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon, egyedül hogy kezdjek...

Otthon, egyedül hogy kezdjek neki a francia tanulásnak?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 17. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nulláról? Egyedül? Ha van rutinod nyelvtanulásban, beszélsz már 3-4 nyelven, akkor menne, de mivel itt kérdezed, valszeg semmit sem tudsz az egész folyamatról. Nulláról, gyakorlatlanul meg sem fogod érteni a francia nyelvoktató programok magyarázatait.
2020. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

A Duolingo egy jó kezdet lehet, az alapokat segít elmagyarázni.

ez is egy jó oldal: [link]


Fel lehet iratkozni oldalakra, amik küldhetnek ingyenes és érdekes cikkeket a témában, pl nekem ez nagyon bejött:

[link]


Viszont mindenféleképpen ajánlom kiegészítő könyvek megvételét, ha a nyelvvizsga a cél! Amit nekem anno a gimis tanárom ajánlott, mindegyik nagyon hasznos:

Vida Enikő: Nagy BME-Origo nyelvvizsgatréning (akkor is, ha nem ezekre szeretnél menni nyelvvizsgázni)

Vida Enikő: francia nyelvtan 222 pontban

Lextra kiadótól a leggyakoribb szavak tematikus gyűjteménye sorozat része a Francia szókincs

És szintén Lexika nyelvvizsgakönyv, Vida Enikő: 1000 questions 1000 résponses

Ezek mellett biztonsan meg lehet tanulni franciául, de ha teheted még rendelj Franciaoszágból tankönyvet. Mi ebből tanultunk anno, a kötetek felölelik az összes témát ami fontos lehet: [link]


Sok sikert!


Elsőnek üzenem, hogy mindent meg lehet tenni, csak akarni kell, és szerezni hozzá pár olyan dolgot, amiket ajánlottam, amivel tutira biztosítva van az alapok. Nem rögtön abból kell kiindulni hogy érteni sem fogja a feladatokat! Nem tudom tanultál-e már 3-4 nyelvet pöpecül otthon, egyedül, ha nem talán kezd el. Lehet még te is meglepődnél! ;)

2020. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 angolul eros kozepfokon, nemetul alapszinten beszélek, de ott vagy nem egyedul kezdtem el, vagy pl a nemetnel magamat tartom szinten miota nincs nemet oram.

#2 nagyon nagyon koszi!!

2020. ápr. 17. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kezdtem :)

Az Allons-y plus A1-es könyvet vettem meg, eddig elégedett vagyok vele. Mellé duolingózok, meg franciául nézek filmeket a Netflixen. Semmit sem értek persze, de nem árt szokni a kiejtést :D

2020. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aaa király vagy🤗🤗
2020. ápr. 18. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!