Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudnék beszélgetőpartnert...

Hol tudnék beszélgetőpartnert találni német B2 nyelvvizsga felkészüléshez?

Figyelt kérdés
A Penpalt és az iTalkit eddig komolytalannak találtam. Senki nem ír vissza. Azt tapasztalom, hogy a legtöbben inkább ismerkedni akarnak, nem pedig a célnyelvet gyakorolni.

2020. ápr. 18. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt Somogyban rengeteg német él, akik az utóbbi években települtek be. Nyugdíjas korúak, de többnyire aktívak, Skypeon tartják a kapcsolatot a rokonokkal. A többségük örül, ha németül beszélhet. Eüben dolgozom, ott látom, hogy a rendelőben nagyon örülnek a német szónak és hogy nem kell magyarul erőlködniük. Biztosan volna köztük, aki segítene.


Az más kérdés, hogy hogy éred el őket.


Én beírnám:

deutscher stammtisch ungarn

2020. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de így egyelőre semmi érdemlegeset nem találtam.
2020. ápr. 18. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nekik nem lehet vajon írni? Én megpróbálnám. Esetleg felajánlod h leszel magyar kontaktjuk.

2020. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bevallom, nem szívesen vállalnék magamra ilyesmit. Én mindössze tanulni szeretnék, ezért láttam fantáziát az iTalkihoz hasonló oldalakban, ahol én adott esetben németül, a német fél pedig magyarul akar tanulni, és akkor kisegítjük egymást.


Egyébként egyáltalán nem fontos, hogy anyanyelvűt találjak. Sőt, talán még jobb is lenne, ha olyasvalakivel beszélnék, aki szintén csak gyakorolni akarja, hogy egyáltalán képes legyen végre túllendülni az idegen nyelvű megszólalással kapcsolatos szorongásain, mint én.

2020. ápr. 18. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!