Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudom, hogy nagyon buta...

Tudom, hogy nagyon buta kérdés, de milyen az az egynyelvű szótár?

Figyelt kérdés
Például az egynyelvű angol szótárban csak angolul vannak benne a szavak, és angolul a fogalmak, hogy mik azok, vagy az angol szavak magyar megfelelői vannak benne? Kérlek, normálisan válaszoljatok, még sosem volt a kezemben rendes, papír alapú szótár és nem is tudom mi a különbség közöttük. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 20. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtani szótár, értelmező szótár, szinonima szótár, idegen szavak szótára, harározó szótár


ezek mind egynyelvű szótárak, akár magyar nyelven is. itt nem azt tudod meg, hogy egy másik nyelven hogyan mondanak egy szót vagy kifejezést, hanem azt, hogy a nyelven belül milyen jelentései vannak, honnan ered, hogyan kell helyesen használni, stb, stb.

2020. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél. :)
2020. ápr. 21. 06:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Az adott nyelven magyarázza el a szó jelentését, akár többfélét, illetve példákat hoz rá.


pl.:

[link]

2020. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2020. ápr. 21. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként számtalan okból hasznos ilyet használni kétnyelvű szótár helyett. Mindenkinek ilyet kellene, aki már nem kezdő (van egy alap szókincse).

2020. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget! 🙂
2020. ápr. 23. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!