Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóval, ha jól értelmezem,...

Szóval, ha jól értelmezem, akkor ha megakarok tanulni egy nyelvet (angol) akkor minden egyes szót/kifejezést meg kell tanuljal? 🤪🤪

Figyelt kérdés

Angliába szeretnék animátorként dolgozni.

Szóval mindent meg kell tanuljak?😣

Elég lassan haladok,mert mindig elfelejtem nem számít hogy tanulom.

Ha használok egy szót az egy darabig megmarad, de nem tudom mindegyiket haszmálni.


2020. ápr. 21. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy minden egyes szót vagy hogy ez egyáltalán mit jelent, de nyilvánvalóan vannak olyan szavak, amiket meg kell tanulnod, hogy akár alap szinten tudj beszélni.


Bár elég kamunak hangzik a kérdés.

2020. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért hangzana kamunak?😕
2020. ápr. 21. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az angol rendkívül nagy, milliós szókincsű nyelv, de még a kiművelt angol emberek sem használnak 20 ezer szónál többet a hétköznapi életben. Ez az úgynevezett aktív szókincs, amelynél többre a hétköznapi életben még az anyanyelvi szintű beszédhez sincs szükség. Igazából már 5000 szavas szókinccsel is bőven el lehet boldogulni.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a ritkább szavak csak látszólag "felejtődnek" el, s ha már mondjuk harmadszor jön elő ugyanaz a ritka szó pár éven belül, akkor egy idő után egyre jobban bevésődik, s lehet, hogy negyedszerre eszedbe fognak jutni. Az angolt úgy lehet jól elsajátítani, ha sokat beszélsz, sokat hallgatsz szövegeket, nézel filmeket, sokat olvasol. A cél az, hogy egy idő után megtanulj angolul gondolkodni, hogy már ne magyarul jussanak eszedbe a szavak és mondatok, hanem minden spontán, rögtön angolul jöjjön.

2020. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul se tudsz mindent szót, ezt garantálom neked!
2020. ápr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:
76%

Látom a magyar se nagyon megy ("Angliába" Angliában helyett, megakarok egybe írva, akarok>tanuljál személy váltás stb.), szóval el tudom hinni, hogy az angollal is gondjaid vannak - lehet, hogy egyszerűen nem neked való a nyelvtanulás.


A kérdést nem értem, nyilván ha meg akarsz tanulni egy nyelvet, akkor emlékezni kell szavakra, kifejezésekre. Vagy akkor máshogy hogyan? :p


De nagyon egyetértek az előzőekkel, hogy neked elég a minimumra koncentrálni. Több százezer szó létezik egy-egy nyelvben, egy anyanyelvi beszélő pár tízezret ismer, de kimutatható, hogy az idő 95%ában ugyanazt a pár ezer szót használjuk. Szerintem úgy ezer szó (ami a munkádhoz kell) megtanulása még neked is teljsíthető.


Feltételezem, ha animátor akarsz lenni, akkor megvannak a bevett mondatok, amiket használni akarsz/használni kell. "Emeljük a karokat" "kifújjuk a levegőt" "pihenj". (Ezeket szótár helyett amúgy angol oktatóktól kell megtudakolni vagy ellesni, mondjuk ilyen videókból.)

Meg a hétköznapi élethez szükséges dolgok "ez az állás mennyit fizet?" "nincs olcsóbban?" "köszönöm, nem kérek" "de csinos vagy" stb.

Képzeld el, hogy mit fogsz mondani, ha meg kell szólalnod, és azokat a mondatokat gyakorold. Gondolj arra, hogy ott állsz és nem tudsz mit kinyögni, és emiatt elesel egy lehetőségtől, például.

2020. ápr. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!