Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú Angol nyelvvizsga...

Középfokú Angol nyelvvizsga felkészítés?

Figyelt kérdés

Szeptemberre szeretnék letenni egy középfokút. Most tudásban egy kicsivel alatta vagyok. Szüleim nem hajlandóak fizetni nekem tanárt, mert szerintük ez hülyeség. Tudnátok valami ingyenes online tanfolyamot ajánlani erre a célra?


Előre is köszi!



#angol #középfok #nyelvvizsgaa #fellkészítés #nyelvvek
2020. ápr. 24. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is válassz ki egy számodra szimpatikus nyelvvizsgaközpontot. Olvass utánuk, kérdezz ismerősöknél...

Mindegyik központ máshogy épül fel. Van ahol kiadják a témákat és csak azokról beszélgetnek, van ahol szabad beszélgetés van pl történetmeséléssel. Van ahol írásbeli főleg az esszéíráson és levélírásokon alapszik, van ahol a nyelvtan a legfontosabb.


Én személy szerint az Euro examnál komplex vizsgáztam és nekem nagyon tetszett. Szinte szabad beszélgetés volt, párban is kellett szituációkat megoldani (nem pedig témákat bemagolni és nyomatni a szöveget, hanem interaktív beszélgetés volt) - de van akinek pont ez a gyengéje. Az írásbelinél pedig főleg szövegértelmezés volt, kb semmi nyelvtan, ami csak az esszé és levélírásnál volt fontos.


Ha sikerült kiválasztanod, hogy melyik vizsgaközpont a legszimpibb, akkor első dolgod az oldalukon elolvasni mindent. Szerencsére ma már szerintem mindegyik központnak van normális honlapja, ahol mindent elolvashatsz a vizsga menetéről, az elvárásokról, sőt még a pontozásnak is utána nézhetsz. Van, ahol akár próbavizsgát is tehetsz, van ahol vizsgafeladatokat tölthetsz le és még hallás utáni szövegértés feladatokat is simán letölthetsz. Ez szerintem oltárian hasznos és ezek alapján tudni fogod, hogy mit kell még fejlesztened, mire kell ráfeküdnöd.


Van még olyan lehetőséged, amit én csináltam,:youtube - on kerestem vizsgáról videókat. Pl beírtam, hogy euroexam b1 speaking és kidobott pár videót, hogy hogyan vizsgáztatnak szóbelin. Így nem ért meglepetés, tudtam, mire készüljek. Biztos van más központ vizsgájáról is videó.


Persze, ha van barátod, ismerősöd, aki segítségként elolvassa a leveleidet és leellenőrzi, az nagyon jó. Ha nincs, akkor talán egy tanárodat szépen megkéred, lehet segít - persze ez tanárfüggő. Ha nincs kivel beszélgetned, akkor próbálj magaddal beszélgetni - tudom, hülyeségnek tűnik, de az, hogy pl dokumentálod a napodat, próbálsz kifejezéseket használni (amit imádnak a vizsgákon) és jellemezni tárgyakat, érzéseket, az rengeteget segít és fejleszt.


A legnagyobb segítség pedig az, ha szereted a nyelvet, mert akkor nem lesz nehéz minden nap tanulni kicsit, olvasni angolul, nézni angolul filmeket, videókat stb.


Ha pedig sikerül a nyelvvizsga, el ne felejtsd visszaigényelni az államtól az árát ;)


U.I.: Sajnálom, hogy szüleid szerint hülyeség a tanár, nagyon sokat segítene már pár alkalom is... De ha elég elhivatott vagy, akkor biztos sikerül.

2020. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!