Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat? "This...

Mit jelent ez a mondat? "This is not a thing anymore I´m pretty sure. "

Figyelt kérdés

"This is not a thing anymore I´m pretty sure."


Nem tökéletes az angol tudásom, emiatt két (ellentétes) forditás is megfordult a fejemben. Valaki le tudná forditani, hogy mit jelent pontosan? :)



2020. ápr. 25. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
34%
Elég nehéz így bármit is mondani róla, hogy nem írtad, milyen környezetben volt. Rengeteg mindent jelenthet, attól függően, hogy mire vonatkozik, de a to be a thing alapvető jelentése valami széles(ebb) körben ismert gondolat, dolog stb, tehát a mondat valami olyat jelent, hogy biztos vagyok benne, hogy ez már nincs / nem létezik / nem így van stb.
2020. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:
66%

^ha nem tudjátok a választ, akkor ne hülyítsétek már a kérdezőket olyannal, hogy "hát ez sok minden lehet", szerintem ez elég egyértelmű mondat. Amúgy a válasz 2. részében teljesen igazad van.


Annyit tesz, hogy:


Szerintem ez már lejárt lemez (kiment a divatból).


(to be) a thing = ez a mai amcsi szlengben azt jelenti, hogy valami aktuálisan népszerű, menő dolog, divat. Ha "not a thing", az meg értelemszerűen azt jelenti, hogy divatjamúlt.


A pretty... ugyanaz mint a quite..., azaz eléggé, meglehetősen, nagyon. Ezek mind kicsit kétértelműek, jelentheti, hogy csak félig-meddig, de azt is, hogy még annál is inkább. Valójában pont ez a kétértelműség a lényeg, mert az "I'm pretty sure..." azt jelenti, hogy tutibiztos vagyok benne, de próbálom udvariasan a tudomásodra hozni, hogy tévedsz, ezért viszek bele egy kis udvarias bizonytalanságot/engedékenységet.


Perfekt nyelvtannal amúgy kellene bele vessző (anymore, I'm...), lévén felcsrélte félmondatok sorrendjét. (I'm pretty sure (THAT) it's not a thing/It's not a thing, I'm pretty sure (ABOUT it/that))

2020. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!