Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik portugál nyelvvizsga?...

Létezik portugál nyelvvizsga? És ha igen akkor előnyömre válna a továbbtanulásban?

Figyelt kérdés
Én most nyolcadikos vagyok, és portugált szeretnék tanulni(van is rá lehetőség). Angolból hamarosan lehtehetem a középfokot, és néhányan azt tanácsolták hogy válasszak inkább valami elterjedtebb nyelvet,pl: olasz. Ti mit gondoltok?
2008. nov. 23. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Portugáliában vagy Brazíliában szeretnél élni, akkor van haszna a portugál nyelvnek, de ha csak úgy céltalanul tanulnád, akkor inkább valami hasznosabb nyelvet kellene, pl. német vagy francia, esetleg spanyol, olasz.
2008. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igazából engem Portugália különösen vonz és még azt is eltudom képzelni hogy ott éljem le az életem. De ki tudja?

Köszönöm szépen a választ! :)

2008. nov. 23. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

en is oda-vissza vagyok a portugalert, a kulturajukert, mindenert. sajna nekem nem volt lehetosegem portugalul tanulni, igy az olaszt valasztottam, amit nem banok, mert az is gyonyoru, tenyleg hasznosabb a mindennapi eletben, es az olasz alapjan ertem a portugalt is. ugyhogy mostmar konnyu lesz megtanulni, ha lesz idom.


es igen, letezik portugal nyelvvizsga, az itk-nal (rigo utca). szerintem erdemes, mindenkepp elfogadjak a nyelvvizsgat a felvetelinel.

2008. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm, én valószinüleg kitartok a portugál mellet:)
2008. nov. 24. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!