Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Headway Beginnerben miért ez...

Headway Beginnerben miért ez a helyes válasz?

Figyelt kérdés

A 3. kiadásban van egy olyan feladat, hogy a válaszokra kell kérdést írni. Az egyik válasz hogy Írországban született. Tehát múlt idő a kérdés. Eddig vettük a Present Simple, Present Continoust és a Past Simplet.Nyilván past simple lesz, mert a kérdés az hogy hol születETT, nem hol születik épp most, hol szokott születni.

Ott a múlt időben a kérdés így épült fel:

Did+személyes névmás+ige 1. alakja vagy Was/were+személyes névmás. Pl:Did you swim yesterday? Was he friendly? When did you arrive?

Ezért sehogy se értem ezt a Where were you born? alakú kérdést. Valahogy nem tudom beleszuszakolni a tanultakba.


2020. máj. 7. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Pedig a was he friendly mintájára van ez is. Csak ez nem eldöntendő kérdes, hanem van kérdőszó is előtte.
2020. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell a do segédige megfelelő alakja kérdésben, tagadásban, mert van a mondatban létige (be).

He was born in ...

Was he born in ...?

He wasn't born in ...

Where was he born?

2020. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Az angolban is kétféle kérdés van alapvetően, mint a magyarban.

Az eldöntendő - ahol a válasz igen vagy nem. Ezekben a kérdésekben nincs kérdőszó, se az angolban, se a magyarban.

A másik a kiegészítendő - ekkor a válasz lehet bármi (három, ebédre, csütörtökön, túl hideg ... stb.) Ezeknél a kérdéseknél van kérdőszó.

A Hol született? az utóbbi, tehát van kérdőszó, utána jön az a szabály, amit már te is ismersz, a kérdőmondat felépítése :)

2020. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De miért nem "Where did you born?" ? a When did you arrive mintájára?
2020. máj. 7. 19:13
 5/10 anonim ***** válasza:

He arrived at the airport.

Nincs létige a mondatban, kell a do segédige megfelelő alakja.

He was born in Italy.

Van létige (be) így nem kell segédige.

De te is írtad a példáidban "was he friendly?". Abban sincs did.

He was friendly. -> was he friendly?

2020. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért Where were you born? a helyes válasz, mert egy olyan szerkezet van benne, amit még nem tanultál angolból, ez a szenvedő szerkezet.

Bár magyarul születünk - vagyis cselekvés, angolban "meg vagyunk/voltunk születve", nem mi cselekszünk, hanem velünk történik a dolog, mi csak a "tárgya" vagyunk a szülésnek. Szóval minket szülnek meg. A szenvedő szerkezetet pedig a be + ige 3. alakja formában képezzük, vagyis ebben az esetben "be born" - és ez lesz ugye múlt időben a kérdő mondatban.

Ne aggódj egyébként azon, ha ez így hirtelen túl sok infó, a szenvedő szerkezet még odébb van a tanulmányaidban, de szerintem nagyon jó, hogy foglalkozol vele, próbálod megérteni. Biztos sikeres leszel angolban!

Egyelőre beginner szinten jegyezd meg, hogy a Hol születtél? az úgy hangzik, hogy Where were you born? Az is hasznos lesz, ha el lesz mentve a fejedben pár minta-kérdés, később ezek az alap-kérdések segítenek majd képezni a többit. Üdv: egy angoltanár :)

2020. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Valahogy sejtettem , hogy valami nem tanult szerkezet. Átnéztem egy angol nyelvtani összefoglalót a 12 idővel a két genus verbivel és ott találtam végül, de nem voltam biztos. Amúgy nem para a passzív, németből is tanultam és magyarban is pont az egyetlen szó - a vicceskedő méltóztatik mellett- az én születek/születtem, s nem engem szültek, a gyereket szülik helyett.

Ez akkor kb olyan mint a németben az Das Kind wurde geboren szerkezettel.

Ez akkor a Kisstől az I was born for loving you baby kb.

Akkor pl ez így helyes: The Foxes were shot. A rókák lelövettetek. The Work was done. A munka elvégeztetett. ?

2020. máj. 7. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó felé kapisgálsz. Ez pontosan az: The foxes were shot :D

Németben is létezik a szerkezet, neked pedig nagy segítségedre lesz angolban, ha németül jól beszélsz és ismered a szerkezeteket. Sok a hasonlóság a két nyelvben, bár nyilván bőven akadnak különbségek is :)

2020. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: most hogy már tudom, hogy németül jól beszélsz, hadd figyelmeztesselek valamire ami gyakori hiba. Angolban a főnekeveket nem kell nagy kezdőbetűvel írni az esetek többségében :) szóval az iménti példamondataidban: foxes és work a helyes forma.
2020. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer!
2020. máj. 7. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!