Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelten minden rész...

Angol emelten minden rész külön százaléka számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma emelteztem angolból, és igazából 60%ra mentem rá, de így, hogy már túl vagyok rajta a 45-tel is megelégszem. Szóval, a kérdésem a következő:

Minden egyes résznél el kell érni a 45%-ot?

Tehát na

1. Eset

Olvasott szöveg értése 45%

Nyelvhelyesség 45%

Hallott szöveg értése 45%

Íráskészség 45%


2. Eset

Pl Olvasott szöveg értése 50%

Nyelvhelyesség 40%

Hallgatott szöveg értése 30%

Íráskészség 70%


Most akkor a második esetben instant bukta mert 2 részen nem értem el a 45-öt? Vagy összességeben kell nézni?

Nyugtassatok meg légyszi:((



2020. máj. 7. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a cél? Ugye a sikeres (legalább elégséges) emelt szintű érettségi vizsga feltétele az összességében elért legalább 25%-os eredmény úgy, hogy minden egyes vizsgarész egyenként legalább 12%-os. Ez tehát elfogadható a felvételi eljárás során, mint kötelező emelt szintű érettségi.

Amennyiben a pluszpont a kérdés, úgy a válasz, hogy összességében kell 45%-ot elérni és vizsgarészenként legalább 12%-ot. Ebből kiindulva mindkét általad vázolt esetben jár a felvételi eljárás során az emelt szintért kapható +50 pont, de kizárólag akkor, ha ebből a tárgyból számolják a pontjaidat.

2020. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igen, a plusz 50 a cél.
2020. máj. 8. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!