Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha sikeresen letenném a német...

Ha sikeresen letenném a német felsőfokú nyelvvizsgát (a középfokú már megvan), akkor a diplomámmal (aminek köze sincs a nyelvekhez, mert biológiával kapcsolatos) szerintetek lehetnék egy magán nyelviskolában némettanár?

Figyelt kérdés
Mindig jól mentek a nyelvek, a német különösen. Átlátom az egész nyelvtant, tudom a különbséget a németországi német és az ausztriai között (voltam Ausztriában ösztöndíjjal) és elolvastam több német regényt is.

2020. máj. 14. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Ez mind rám is igaz, sőt, német nemzetiségi iskolába jártam, és kiskorom óta németül tanultam mindent.

Mégse lehetek német tanár, mert tanári képesítésem nincs. Ahhoz, hogy taníts egy nyelvet, nem elég jól beszélni azt; a két dolog nagyon nem ugyanaz.

2020. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dávid ***** válasza:

Persze, hogy lehetsz.

Először is lehetsz magántanár, és ha megvan a pár éves tapasztalatod, akkor taníthatsz magán nyelvsuliban is, cégeket is.


Ez 100%-os bizonyossággal így van, mert én is így dolgoztam. Legalább 4 hely van, ahová kapásból felvesznek.

2020. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyelviskolába és általános iskolába is mehettem volna angolt tanítani egy sima felsőfokú angollal, mert sok helyen elég nagy a tanárhiány. Van mellette egy természettudományos diplomám is, de az sem tanárszak. Szóval szerintem is sima ügy, amit elterveztél.
2020. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha, ez nagyszerű! Nekem nagy álmom, hogy németet taníthassak, mert nagyon szeretem, viszont azzal a szakkal, amit elvégeztem, nem akarok sokáig érvényesülni. Csak amíg muszáj. :D
2020. máj. 16. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!