Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul...

Hogyan tanuljak meg angolul őszig B2 szinten?

Figyelt kérdés

Szeretnék intenzíven foglalkozni a nyelvvel. Öt évig volt gimnáziumban angol órám, ami semmit nem ért szó szerint. 3 angol tanárunk volt egymás utáni években. Az első nem járt be órára, a második nem volt alkalmas a tanításra, úgy tanított, mintha matekot tartott volna. A harmadik pedig békén hagyott minket, mivel németből mentünk emelt érettségire. Az öt év alatt próbáltam megszeretni az angolt, de nem sikerült a fentebb említettek miatt. Elvette a kedvem a sok szerencsétlenkedés. Viszont felerősödött bennem a gondolat, hogy C1-es szinten szeretnék angolul beszélni, mivel bánt, hogy körülöttem minden ezen a nyelven mutatkozik. Eleve az alaptudás része, ráadásul olyan egyetemre jelentkeztem, amely olyan képesítést ad, melyhez elengedtlhetetlen az angol (szociológia, majd Big data elemző a terv).

Alapból nem tartom nehéznek a nyelvet, viszont nagyon félek tőle. Félek megszólalni, mert nehéz a kiejtés. A helyesírással sosem volt problémám, viszont a nyelvhelyesség bonyolultnak tűnik. Sok az igeidő, a vonzatok, stb. A német után ez nekem túl nagy halmaznak tűnik, ami nem kicsit megrémít. Valószínűleg megszólalni könnyebb, mint németül, mert a nyelvtana nagyon egyszerű, nincsenek "kötöttségek".

Az egyetemen lesz angol oktatásra lehetőség, amit mindenképpen ki szeretnék használni, viszont még novemberben szeretnék nyelvvizsgázni angolból b2 szinten. A legjobb az ECL-nek tűnik, mert reálisan nehéz, nem csap be a néhézsége miatt. Alapból van nyelvérzékem, legalábbis németből hamar tanultam meg a dolgokat. Ezért is gondolom, hogy az angolt sem tanulnám túl nehezen, csak minden kezdet nehéz, ugyebár..

Mivel kéne kezdenem a tanulást? Az alapokra gondoltam, jobban járnek ezzel, mintha folytatnám a nem létező tudásommal a tanulást. Milyen könyveket érdemes vásárolni? Hogyan tanuljak szavakat? Németen tizenx év alatt rám ragadtak a szavak, most viszont fél év alatt szeretnék elég intenzíven foglalkozni a nyelvvel. Arra gondoltam, hogy cikkeket olvashatnék, esetleg kiolvasnék angolul könyveket (Harry Potter). Viszont, hogy ne felejtsem el a tanultakat, nem tudom, mit csináljak. Írjak naplót angolul? Olvassak minden nap angolul? Egyáltalán mennyit érdemes foglalkozni vele naponta? Tippem, hogy 3 óra minden nap elég lehet. Többre nem vállalkoznék, mert elveszne az érdeklődésem.

Angol tanárra nincs pénzem egyenlőre, könyvekből sem vehetek akármilyet. Mit érdemes vásárolni? Egyelőre úgy tűnik, hogy a ballagási ajándékom keretében kapok előfizetést 5 perc angol magazinokra, hogy így olvassak szövegeket. Az oxford féle nyelvtankönyv milyen? Megéri megvenni majdnem 4000 ft-ért? Vagy keressek más módszert a nyelvtan gyakorlására? A szóbeli gyakorlásra mit ajánlotok? Nincs igazán kivel beszélnem. Vehetnék esetleg szituáció kártyákat. Megéri? A felsoroltakon kívül mi az, ami nélkülözhetetlen? Privát tanárhoz először a második szemeszterben tudnék fordulni, mert anyagi szinten nem állok stabilan. Vele szeretném fejleszteni magam C1 szintre, mert nem tudnék magamtól. Plusz arra gondoltam, hogy kimehetnék külföldre gyakorolni egyik nyáron a nyelvet. Elmennék au pair-nek vagy beiratkoznék egy kurzusra. Jókat hallottam ezekről, nővéremnek is ez segîtett a németben.

Kicsit elkalandoztam, de összegzem a kérdésemet. Milyen módszerekkel, segédeszközökkel tanulhatok meg tanári segítség nélkül angolul B2 szinten novemberig? Milyen könyvekre esküdtök, ami biztosan segít ebben? Hogyan vezessem be a mindennapjaimba a nyelvgyakorlást? Hogyan küzdjem le a félelmeimet a szóbeli megnyilvánulástól? Mennyi pézbe kerül, ha fejleszteni szeretném magam? Mekkora pénzkiadásra számitsak a segédanyagok megszerzésével?



2020. máj. 19. 11:58
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Olvasás:

Kezd el a jelenlegi szinteden, amin vagy: gyerekmese, ifjúsági regény, fantasy, szépirodalom.

Vegyél használtan Oxford Bookworm könyveket. Többszáz oldalas könyveknek is van 50 oldalas b1-es kivonatos verziója!

Wikipédia cikkek a téged érdeklő témában.

Kindle-re vannak az Amazonos in ingyenes - mert régi, klasszikus irodalom - könyvek.

2. Szavak:

A fentieket kiszótárazod, és naponta megtanulsz 10-20 szót.

3. Nyelvtan:

Igen, az Oxford könyvek megérik.

4. Szituációs kártyák:

Egyelőre nem éri meg. Ez élő emberrel az igazi. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor megteheted, hogy a párbeszédeket önmagaddal, hangosan folytatod le.

5. Tanár:

A magántanár a nagyon motivált és hajtós diáknak éri meg, ha van pénze. Neked kevesebb pénzed van, ezért a csoportos óra kedvezményesebb ára megoldás lehet. A csoportos óra is működik, ha nem qrvulsz el, mint olyan sokan. Nekem a Katedra 12 fős csoportja nagyon bejött. Volt egy 4-fős mag, akik mindig ott voltak, a többi 8 meg mint a mesében, és sosem voltunk többen, mint 10.

2020. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy én eléggé megdumálhatatlanul hiszem, hogy olvasni kell, mert attól cizellálódik az agy (mondhatnám, az különbözteti meg az agyatlan virágot a költőtől, aki a virágról tud verselni), a kívánság a beszélés, és pont az meg nem megy olvasással.
2020. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Az első magazin egy hét múlva jön meg kb.

Akkor megveszem az oxford nyelvtant. A kurzus lehet jobban is hangzik, mint a magántanár, köszi a tippet.

2020. máj. 19. 12:30
 4/5 anonim válasza:
100%
Én most fogok C1-es szinten nyelvvizsgázni, remélem sikerül. Ha megtanultál már egy B1-es szinten angolul, akkor kell azt elkezdeni, hogy kivágod a magyar tartalmakat az életedből. Ez lehet, hogy most furcsán hangzik, de B1 után szinte csak így tanultam újakat. Angolul néztem youtubot, filmeket, és angolul játszottam játékokkal is. Az elején rakj rá feliratokat, de ha megvan a B2 is már, akkor én kikapcsolnám. Az is segít, ha más közösségi médián is angol oldalakat követsz. Javaslom a a redditet. Nincs sok magyar subreddit, mégkevesebb nagy. Ott akármi érdekel, fogsz találni rá egy subredditet. Remélem segítettem valamennyire. Sok szerencsét a B2-es szint eléréséhez!
2020. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Okostelefonon is sok jò anyag van. A duolingo-n menj végig. Az nagyon sokat segíthet. Meg Neményi András online nyelvleckéi. Ő árul könyvet is Bulldózer néven,ami még nagyon jó.
2020. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!