Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki meg hol tudna segiteni,...

Ki meg hol tudna segiteni, hogy jók-e az angol mondataim? Már külföldi csoportokban is próbálkoztam, de nem érkezett válasz sehol.

Figyelt kérdés

i was crumbling under the pressure.


I hadn't crumbled under the pressure.


i baked some cupcakes as soon as I crumbled for her death.


The window is ajar.


Your bag is ajar.


I tossed my ball to Molly.


i was thrilled when i tossed the rubbish to the bin.


I clapped her when she got a prize.


I aplauded her after she got a price.



#tanulás #angol #sentences
2020. máj. 30. 15:11
1 2
 1/17 chtt ***** válasza:

És miben kéne a segítség? Mert közben itt érkezett egy válasz: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

A magam részéről ismételni tudom az első hozzászolót, tök furák. Van, amit nem is értek...

Pl. a harmadik - ütöttem sütikét, amint összemorzsolódtam - gondolom összeomlottam - a haláláért (és nem a halála miatt)

aplaud > applaud - got a price (felárazták vagy mi?)

clapped her? - megvertem?? (tapsol inkább clap for)

Táskára sem mondanám, hogy ajar, de az nem mérvadó, mert nem vagyok angol, nem is angol nyelvterületen élek, szóval lehet, hogy ők mondják...

Szóval, mi a kérdés?

2020. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 chtt ***** válasza:
jav.: sütöttem sütikét - bocs
2020. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Brit sajtó:

The people queuing to get in clapped us as if it was the most natural thing in the world.

When my players clapped me off the pitch at the end it was very emotional.

When we beat Portugal in the opening match they clapped us.

The visiting team clapped the cup winners onto the park but, as Davie Hay, the Livingston manager, later revealed, it was his own players who were clapped out.

2020. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 chtt ***** válasza:
Oké, nem vagyok angol, én biztos nem használnám így. Nekem akkor is tök fura az összes mondat (talán épp azért, mert nem vagyok angol:). Ha már erre volt energiád, válaszolhattál is volna a kedves kérdezőnek. :)
2020. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Huhh, ezzel itt feljebb nem válaszoltam? :)
2020. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ajarra túlnyomórészt ajtót találtam, meg két mouth-t.
2020. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De egyébként annyira nem szúrom azokat, akik felrakják ismét a kérdést, hogy csak na. :D Ilyenkor gondolkodom el a corporal punishment nemes egyszerűségén. :D
2020. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 chtt ***** válasza:

"Huhh, ezzel itt feljebb nem válaszoltam? :)"


Hát nem. Azzal csak azt mutattad meg, hogy a "clap"-nek van olyan használata, amelyet a kérdező írt.

Én se csípek sok mindenkit, pl. azokat se nagyon, akik nem a guglinál kezdik a keresést (mert persze én is beírtam a gugliba az "ajar"-t, de még ezt szétmorzsálódást is kíváncsiságból:)... de hát így jártam. Meg is érdemlem a mínuszokat, mert mi a fenyőt keresek itt, ahelyett hogy dolgoznék. (Gondolom, pótcselekvés:)

2020. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ugyanaz volt a kérdésem. De köszönöm
2020. máj. 30. 19:24
 10/17 chtt ***** válasza:

"Jók a mondataim?" (tegnap, 11:25)

"...jók-e az angol mondataim? ..." (ma, 15:11)

Az angol mondatok megegyeznek, még a helyesírási hibák is.


Tényleg nem ugyanaz...


Szívesen, sajnálom, hogy nem tudtam többet segíteni.

2020. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!